Американський професор і його колеги зібрали кошти для захисту неба над Україною

Американський професор і його колеги зібрали кошти для захисту неба над Україною

Як повідомляється на сторінці United24 у Facebook, ці кошти покривають вартість 2500 сенсорів, які допоможуть захистити людей від дронів та ракет країни-агресора.

«Але Тімоті не був би собою, якби не вирішив продовжувати!», – додали в United24.

Наразі вчений збирає ще 950 тисяч доларів, яких вистачить для створення безпечного неба над Харківською, Кіровоградською, Полтавською та Черкаською областями.

Стаття на тему: Закрити небо над Одещиною: коли у нас з’явиться більше коштів ППО

«Мені було дуже приємно бачити, як швидко люди відгукнулися на проект «Безпечне небо». Підтримка людей з усього світу врятувала життя і подарувала світ сім’ям, які інакше могли б постраждати. Зараз, з початком зими, я сподіваюся, що ми зможемо зробити те саме ще в чотирьох областях України. Це час для щедрості, і всі ми можемо зробити свій внесок»,

– сказав Тімоті Снайдер.

Залужний і Снайдер

Валерій Залужний та Тімоті Снайдер

«Безпечне небо» – інноваційна українська система сенсорів, здатна виявляти повітряні цілі та прогнозувати їхній маршрут. Вона ефективно показала себе в тестовому режимі як проти крилатих ракет, так і проти безпілотників типу Shahed 136. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути такі загрози.

Під час випробувань у 11 регіонах України вона виявила 100% повітряних загроз без помилок. Для ефективного захисту країни потрібно 12 500 сенсорів.

Приєднатися до збору коштів можна на сайті United24.

United24 – це глобальна ініціатива на підтримку України, запущена 5 травня 2022 року українською владою під час російського вторгнення в Україну.

Тімоті Снайдер спеціалізується на історії Східної Європи і, зокрема, України, Білорусії, Литви, Польщі та Росії нового часу. Пише про проблеми націоналізму, тоталітаризму та Голокосту.

Читайте також: Одеські «монстри» почали купувати зброю для фронту: допомогти може кожен

Фото: ukrainianworldcongress.org і зі сторінки Тімоті Снайдера в X

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.