Проліт та вибухи через удари дронів цієї ночі фіксуються в окремих районах Москви, Тулі, Рязані, а також у Липецькій області.
Московська область
Близько першої ночі, мер російської столиці Сергій Собянін повідомив про збиття російською ППО шістьох безпілотників, що летіли на Москву.
О 02:41 Собянін зазначив, що військові збили ще три дрона, які рухалися в напрямку Москви. На місці падіння уламків працюють фахівці екстрених служб.
За словами очевидців, вибухи було чути в московському районі Троїцьк і поселення Первомайське.
Тульська область
Губернатор Тульської області Дмитро Міляєв у своєму Telegram-каналі повідомив, що в регіоні зберігається небезпека БПЛА.
“Підрозділи ППО Міноборони Росії відбивають п’ятнадцяту атаку. За останні дві доби знищено 37 безпілотників”, – написав він.
Жителі Тули повідомляють про вибухи над містом, працює ППО. У машин спрацьовує сигналізація, у небі видніються уламки збитих безпілотників.
Липецька область
У місті Єлець Липецької області, безпілотники атакували ПАТ “Енергія”, що виробляє хімічні джерела струму. Внаслідок падіння уламків, на території підприємства виникла сильна пожежа.
“БПЛА були подавлені в небі над Єльцем. Уламки впали в промисловій зоні, спричинивши загоряння. На місці працюють оперативні служби, триває евакуація людей”, – повідомив губернатор Липецької області Артамонов.
Рязанська область
Офіційні повідомлення про атаку дронів на регіон наразі відсутні.
Однак сервіс Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), зафіксував пожежу на нафтопереробному заводі “Роснефти” в Рязані після удару дрона.
Рязанський нафтопереробний завод “Роснефти” входить до п’яти найбільших у Росії та постачає паливо, зокрема московський регіон.
У січні та лютому українські військові неодноразово атакували підприємство ударними безпілотниками, через що воно призупиняло переробку нафти.
Минулого року через атаки дронів і проблеми з ремонтом обсяги нафтопереробки в Росії впали до 12-річного мінімуму – 267 млн тонн. Експорт нафтопродуктів скоротився на 9%, до 113,7 млн тонн.
Російський уряд засекретив статистику про випуск бензину і дизельного палива.