“Дійсно сьогодні і в Україні, і в світі є очевидні тенденції – там де є атомна генерація, історично і традиційно електроенергія дешевша, ніж там, де базова генерація – вугілля чи газ”, – цитує голову прес-служба комітету.
Також голова комітету зауважив, що одним із важливих питань, яке жваво обговорюється на ринку електроенергії є незбалансованість енергосистеми, що приводить до обмежень атомної генерації та виробників з ВДЕ.
Герус підтримав намір “Енергоатому” розвиватись із врахуванням сучасних трендів та технологій, враховуючи потреби споживачів та української енергосистеми в цілому.
Нагадаємо, раніше комітет Ради з питань енергетики схвалив урядовий проект закону про завершення будівництва двох енергоблоків Хмільницької АЕС №3 та №4.
Нагадаємо, влітку 2024 року уряд схвалив проєкт добудови двох атомних блоків на Хмельницькій АЕС, які говорі на 80% та на 25% відповідно. Ці два блоки дадуть в мережу додатково 2,2 ГВт потужності.
Раніше політолог та директор “Інституту світової політики” Євген Магда заявив, що Україна має шанси пройти зимовий період з мінімальними обмеженнями енергоспоживання, незважаючи на загрози з боку РФ. Він нагадав, як достроковий вихід блоку АЕС з ремонту влітку двічі рятував країну від жорстких графіків відключення світла.