Азербайджан поставив Росію перед судовим ультиматумом через катастрофу літака AZAL

Азербайджан поставив Росію перед судовим ультиматумом через катастрофу літака AZAL

Отже, Азербайджан досі не отримав жодної офіційної реакції від Росії стосовно авіакатастрофи пасажирського літака Embraer 190 компанії AZAL, яка сталася у грудні 2024 року поблизу Актау в Казахстані, незважаючи на те, що з моменту трагедії пройшло більше семи місяців.

Як зазначив Ільхам Алієв, в Азербайджані є підтвердження обставин інциденту, і вони впевнені, що російська сторона також знає про реальні факти.

Президент Азербайджану рішуче відкинув версію про удар українським дроном, яку намагалися просувати в інформаційних джерелах.

“Версія про український дрон виглядає як казка для дітей. Літак зазнав дворазової атаки. Повітряний простір РФ не був закритий до моменту удару – це ще одне підтвердження відповідальності”, – додав він.

Лідер Азербайджану також розповів про підготовку міжнародного юридичного досьє для подачі до суду. Російська сторона вже отримала попередження про можливі правові наслідки.

“Наші вимоги абсолютно обґрунтовані: визнати відповідальність за катастрофу, покарати винних, а також виплатити компенсації родинам постраждалих та компанії AZAL. Але жодних результатів, окрім формальних відповідей, ми не отримали”, – підкреслив Алієв.

Президент також зауважив, що пілотам вдалося врятувати літак, незважаючи на серйозні ушкодження фюзеляжу. На борту було двоє поранених, з уламковими пораненнями.


Незважаючи на можливу тривалість процесу, Азербайджан вперто прагне до справедливості.


У Баку усвідомлюють, що процес може тривати роками, однак готові чекати стільки, скільки буде потрібно — навіть десятиліттями, як у випадку з малайзійським Boeing, що був збитий російськими військовими над Донбасом у 2014 році.


“Ми не забудемо і не пробачимо. Ми готові чекати десять років, але правда повинна бути встановлена, а винні – покарані”, – наголосив Ільхам Алієв.


Президент також зауважив, що затягування розслідування та мовчання Кремля негативно впливають на двосторонні відносини між Азербайджаном і Росією, залишаючи ситуацію в невизначеності.