“Батьківщина” не голосуватиме за закон про мобілізацію у чинній редакції

“Батьківщина” не голосуватиме за закон про мобілізацію у чинній редакції

Партія “Батьківщина” не голосуватиме за закон про мобілізацію у тому вигляді, який є зараз. Зокрема, для партії неприйнятні статті про скасування броні для інвалідів третьої групи, педагогів і студентів.

За її словами, мобілізація під час війни – неминуча, однак має проводитись справедливо, а українське військо обов’язково треба підсилити технологічно. Для цього державі необхідно розгорнути власне потужне військово-промислове виробництво.

У своєму відеозверненні вона також запропонувала призупинити у 2024 році виплати всіх зовнішніх і внутрішніх боргів України та скасування підвищення зарплат чиновникам.

Водночас вивільнені 650 млрд гривень Тимошенко пропонує направити на запуск потужного вітчизняного військово-промислового виробництва.

“Нам треба закон про всебічний розвиток технічно-наукових новацій для власної розробки і виробництва зброї. Ці розробки вже є, потрібна фінансова підтримка держави. Ми мусимо діяти чітко раціонально, стратегічно і переможно, а не йти в глухий кут”, – наголосила Тимошенко.

Нагадаємо, новий законопроект про мобілізацію в Україні зареєстрований у Раді пізно ввечорі 25 грудня. Тепер над ним працюватимуть парламентарі, попереду – розгляд у комітетах та голосування у двох читаннях.

Раніше президент на прес-конференції за підсумками 2023 року заявив, що військове командування запропонувало додатково мобілізувати 450 000-500 000 осіб. Це коштуватиме державі 500 млрд грн.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело