Берберин як впливає на здоров’я – відповідь ендокринолога

Берберин як впливає на здоров’я – відповідь ендокринолога

Що відомо про берберин

За словами експерта, барберин є в деяких бадах, які впливають на вуглеводний обмін, тому він став дуже популярним. За своєю дією нагадує метформін (таблетований цукрознижувальний засіб) та інші препарати, які є інсуліновими медикаментами і впливають на чутливість клітин до інсуліну.

Це дає покращення вуглеводного обміну, зниження рівня глюкози в крові, підвищення чутливості клітин до інсуліну, зниження апетиту та навіть ваги.

“Це не чарівна пігулка, а інструмент у правильних руках. Чимось ці ефекти можуть нагадувати ці “новомодні ін’єкції” для схуднення”, – додала Самойленко.

Берберин широко використовується в традиційній медицині для лікування різних захворювань, таких як інфекції, порушення обміну речовин і діабет. Але це препарат рослинний, це по суті алкалоїд такої рослини, як барбарис і ця речовина досить ефективно впливає на вуглеводний обмін.

Дослідження показують, що кількість зменшення рівня в цукру в крові сягає 30% після прийому добавки.

Однак, як і будь-яка активна діюча речовина, берберин також має свої показання, протипоказання та дозування. Тому приймати його самостійно не можна.

Кому не можна приймати

Існують деякі протипоказання для прийому берберину, зокрема:

  • алергія на берберин або інші алкалоїди, що містяться в рослинах сімейства барбарисових
  • вагітність та годування груддю – берберин може впливати на розвиток плода, тому його не рекомендується приймати без консультації з лікарем
  • порушення функції печінки або нирок – він може впливати на ці органи, тому людям з такими захворюваннями слід приймати його з обережністю
  • лікарські взаємодії – берберин може взаємодіяти з деякими медикаментами, такими як антидепресанти, препарати для зниження рівня цукру в крові, антикоагулянти. Це може призвести до підвищеного ризику побічних ефектів
  • діти – прийом берберину дітям до 18 років може бути небезпечним

Джерело