Біль у спині виникає через дефіцит вітаміну Д – пояснення

Біль у спині виникає через дефіцит вітаміну Д – пояснення

Чому вітамін D важливий

Людям, які страждають від болю в спині, рекомендується перевірити рівень вітамінів. Дослідження показують, що нестача вітаміну D може викликати біль у кістках і попереку, шиї та м’язові спазми.

Вітамін D підтримує здоров’я кісток, покращуючи засвоєння організмом кальцію та метаболізм кісток. Нестача вітаміну D може збільшити шанси на розвиток захворювань, пов’язаних з кістками, таких як остеопороз і саркопенія, що включає втрату м’язової маси.

Рецептор вітаміну D можна знайти в нервових клітинах, відомих як ноцицептори, які відповідають за виявлення болю. Цей вітамін також може впливати на шляхи сигналізації про біль в організмі, потенційно впливаючи на хронічний біль.

Симптоми дефіциту можуть бути ледь помітними та нечіткими, що ускладнює визначення.

Як правило, дефіцит вітаміну D усувається за допомогою добавок разом із коригуванням дієти та способу життя.

До того ж вітаміни B12 і C також можуть сприяти болю в спині:

  • Вітамін B12: нестача може призвести до неврологічних проблем, включаючи біль у спині, пов’язаний з нервами. Цей вітамін має вирішальне значення для підтримки здоров’я нервів, особливо спинного мозку
  • Вітамін С: нестача призводить до болю в спині, оскільки він негативно впливає на вироблення колагену. Крім того, недостатній рівень пов’язаний з болем у шиї

Магній також відіграє ключову роль в активації вітаміну D, тому варто включити цей мінерал у свій раціон.

Продукти, багаті вітаміном D

До таких продуктів відноситься:

  • жирна риба
  • яєчні жовтки
  • збагачені каші
  • молоко і соки
  • йогурт
  • яловича печінка

Раніше ми повідомляли про 5 симптомів, які свідчать про дефіцит вітамінів та проблеми зі здоров’я.

Читайте також про переваги вітаміну D для здоров’я серця.

Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета – надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

Джерело