Борель анонсує передачу Україні першого траншу з активів РФ 24 червня

Борель анонсує передачу Україні першого траншу з активів РФ 24 червня

За даними видання, процедуру укладення угоди було успішно завершено в п’ятницю.

Це перший транш із того, що, як очікується, стане регулярним потоком грошових коштів. Крім того, Угорщина не зможе заблокувати його, як це було з платежами за українську зброю в рамках Європейського фонду миру.

Доходи спрямовуватимуться через країни-члени, які діятимуть як “агенти з реалізації” – це означає, що вони закуповуватимуть продукцію, яку Україна внесла до списку пріоритетних.

За словами трьох дипломатів, серед країн, обраних для цього траншу, входять Німеччина, Чеська Республіка і Данія. За словами двох дипломатів, Італія, Латвія, Румунія і Швеція, як очікується, відповідатимуть за наступний транш навесні 2025 року.

Заморожені активи РФ

Країни Заходу запровадили заморозку активів Росії у відповідь на вторгнення в Україну. Загальна сума заморожених коштів оцінюється в 300 млрд доларів, більша частина яких розташована в Європі.

Посол Естонії в Україні Аннелі Кольк в інтерв’ю РБК-Україна заявила, що Таллінн нещодавно ухвалила закон про конфіскацію російських активів і одним із перших у ЄС почав говорити про використання активів РФ для відновлення України.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело