Британія дозволить голосувати 16-17-річним підліткам

Британія дозволить голосувати 16-17-річним підліткам

Підлітки отримають можливість участі в наступних загальних виборах. Лейбористська партія здійснить цю обіцянку, включену до її маніфесту влітку минулого року.

На сьогоднішній день підлітки вже можуть голосувати на виборах до парламентів Сенедд у Уельсі та Холіруд у Шотландії. Це нововведення відкриє можливість для участі в місцевих, регіональних та загальних виборах у всіх чотирьох частинах країни.

Аналітичний центр IPPR оцінює, що тепер до 9,5 мільйонів нових виборців отримають право голосу на загальних виборах. Згідно з останніми даними, загальна кількість зареєстрованих виборців у Британії становить 48 208 507 осіб.

В останній раз вік виборців знижувався у 1969 році, коли його зменшили з 21 до 18 років.

Британський уряд зазначив, що така зміна “посилить демократичну участь у швидко змінюваному світі та сприятиме відновленню довіри до демократії у Великій Британії”.

“Ми вживаємо заходів для усунення перешкод для участі (у виборах. – ред.), аби дати можливість більшій кількості людей долучитися до демократії у Великій Британії, підтримати наш план змін та реалізувати нашу передвиборчу обіцянку надати право голосу 16-річним,” – сказала віцепрем’єр-міністр Анджела Рейнер.

Можливі результати можуть мати обмежений вплив

Однак, за даними опитування соцслужби YouGov, проведеного серед 5538 дорослих після оголошення ініціативи, 57% британців вважають, що 16- та 17-річним не слід голосувати, в той час як третина населення (32%) підтримує цю ідею.

Керівник європейських політичних і соціальних досліджень у YouGov, Ентоні Веллс, зазначив, що, з огляду на “сухі цифри”, 16- та 17-річні “ймовірно, не матимуть значного впливу” на результати виборів, оскільки представляють лише близько 2,8% населення, що має вік від 16 років.

На його думку, якщо їхня явка буде схожа на явку інших молодих людей, вони також становитимуть “істотно меншу частку фактичного електорату”.

Веллс додав, що ця вікова група зазвичай голосує на користь Лейбористської партії та Партії зелених, рідше – за консерваторів.

Проте, зазначив він, такі політичні симпатії можуть змінитися, якщо до наступних виборів рейтинг лейбористів впаде.