Чи треба обламувати бузок?

На жаль, не всі вміють просто милуватися красою. Тому ламають гілля, несучи додому букети, які за кілька днів викинуть на сміття.
– Не переживай ти так! Бузок треба ламати, щоб краще цвів, – кажуть деякі.
Але скільки людей – стільки думок. Одні кажуть, що бузок треба ламати, інші – впевнені, що навпаки. Навіть дехто із садоводів переконаний, що це сприяє оновленню дерева та буйному цвітінню. Тому я звернулась за роз’ясненням до агронома-садовода, жителя міста Кодима Михайла Лісового.


За словами фахівця, на місцях зламу гілок на рослинах залишаються рани. Зазвичай їх не обробляють. І ці рани стають воротами для інфекції, бактерій або зайвої вологи. Результатом є сповільнення росту рослини.
– Така процедура є надзвичайно шкідливою для молодих дерев, які ще не мають багато квітів. Обрізка для таких кущів – надзвичайний стрес. Бузок його може не пережити, – розповідає пан Михайло.
Як зазначає фахівець, для життя бузку цвітіння дуже важливе. Тож санітарну обрізку можна проводити тільки після того, як квіти зів’януть. І в цьому теж треба знати міру та мати спеціальні інструменти.
– Якщо людина турбується про дерево, вона не буде обривати бузок. Тому раджу просто милуватися цією красою, поки триває сезон, – каже пан Михайло.
Читайте також: Квіти замість сміття: як подружжя з Рені наводить лад біля свого будинку
Закон захищає бузок
На щастя, ці гарні кущі від варварського ставлення до них захищає закон.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист зелених насаджень в містах та інших населених пунктах», захисту підлягають всі зелені зони та насадження, які знаходяться на території міст та інших населених пунктів, незалежно від форм власності на земельні ділянки, на яких ці насадження розташовані.
Стаття 152 Кодексу про адміністративні порушення за завдання шкоди об’єктам благоустрою, що належать місту (до них відносять і бузок), передбачає штраф у розмірі від 340 до 1360 гривень. Розмір залежить від суми завданих збитків.
Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років, яка не має самостійного заробітку, штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).
Тож власник чи будь-хто з перехожих, який встановив особу, котра шкодить зеленим насадженням, може звертатися із заявою про притягнення до відповідальності до місцевої ради або поліції. Зафіксувати порушників також можна за допомогою відеокамери.
Отже, милуйтесь красою, не завдаючи їй шкоди.
Раніше ми розповідали, що в Одеському ботсаду розквітли півонії.