Основні аспекти:
Три європейські країни відмовилися оплачувати американську військову допомогу Україні.
Франція, Італія та Чехія, члени НАТО, вирішили не брати участь у програмі з фінансування американської зброї для України, про що повідомили західні медіа 15 липня.
Згідно з інформацією Politico, Франція відмовилася через бажання президента Емманюеля Макрона розвивати національну оборонну промисловість, спираючись на внутрішні ресурси. Уряд Франції, намагаючись вирішити проблеми з бюджетом, стикається з труднощами при збільшенні витрат на оборону.
Додаткова інформація: СБУ запобігла великому теракту в порту Одеської області – затримано двох ворожих агентів.
Італія також не планує долучатися до ініціативи через бюджетні обмеження. “В Італії зараз немає можливостей для фінансування закупівлі американської зброї”, – заявили джерела для газети La Stampa.
Прем’єр Чехії Петр Фіала підкреслив, що його країна не має наміру фінансувати закупівлю американського озброєння для України. “Чеська Республіка зосереджується на інших формах підтримки України, наприклад, на чеській ініціативі щодо боєприпасів. Тому на даний момент участь у цій програмі не розглядається,” – сказав він виданню Publico.
Одним із головних прихильників ідеї фінансування поставок американської зброї для України Politico називає Німеччину. Канцлер ФРН Фрідріх Мерц зазначив, що неодноразово спілкувався з президентом США Дональдом Трампом, запевняючи його, що Німеччина «матиме ключову роль» у постачаннях. Це один із небагатьох способів швидко надати Україні необхідні ресурси, зважаючи на обмежені виробничі потужності Європи, наводить Politico.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте також згадував Британію, Нідерланди, Данію, Швецію, Норвегію та Канаду серед прихильників програми фінансування американських поставок.
Результати повітряної атаки 17 липня
У ніч проти 17 липня російські війська здійснили атаку з використанням 64 ударних безпілотників Shahed та дронів-іміторів різних типів. Протиповітряна оборона України знищила 36 дронів, 23 з них вразили 5 локацій.
Згідно з даними Повітряних сил ЗСУ, 59 дронів були типу “Шахед”. Протиповітряна оборона відбила 36 ворожих БПЛА.
Найбільше постраждала Дніпропетровська область.
Внаслідок удару по Дніпру загинула щонайменше одна людина, є також поранені.
Протиповітряна оборона знищила 22 БПЛА в повітряному просторі над регіоном, але сталися також прямі влучення. Про це в Telegram повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Після масованого удару чотири чоловіки віком 35, 37, 40 та 52 роки були госпіталізовані; троє з них у тяжкому стані. А 70-річний постраждалий відновлюватиметься амбулаторно.
Внаслідок атаки виникло декілька пожеж, постраждали підприємства в Дніпрі. Під обстріл також потрапили Самарські, Солонянські та Слобожанські громади.
160 боїв і 1190 знищених окупантів – дані Генштабу
Найактивніші бої відбуваються на Покровському напрямку, де українські збройні сили за добу зупинили 51 штурм.
На Лиманському напрямку ворог атакував 22 рази, намагаючись просунутися у напрямку населених пунктів Новоєгорівка, Новий Світ, Надія, Карпівка, Колодязі, Ямполівка, Зелена Долина, Торське та в бік Серебрянки.
На Північно-Слобожанському та Курському напрямках від початку доби українські сили відбили 21 штурмову атаку супротивника.
У минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони вразили 12 районів зосередження військ, озброєння та техніки противника.
Загальні втрати російських військ за добу склали 1190 осіб.
Окрім цього, українські військові знешкодили: