чому пиво та вино на пляжі особливо небезпечні

чому пиво та вино на пляжі особливо небезпечні

Небезпечне зневоднення: чому алкоголь та пляж не поєднуються

В спекотну погоду алкоголь швидко призводить до втрати води в організмі. Чим вище температура, тим більше рідини виводиться, що може призвести до згущення крові.

– Ви, напевно, не раз чули, як люди, які на пляжі вжили спиртне, починають скаржитись на прискорене серцебиття та запаморочення. Це відбувається через перерозподіл крові, оскільки організм намагається адаптуватися до спеки, що може викликати різке падіння артеріального тиску, – говорить заступник медичного директора з наркології Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я Ольга Замнюкова. – У деяких може початися аритмія, оскільки серцю важче прокачувати густу кров: судини великі, а об’єму крові недостатньо. Люди можуть відчувати слабкість, оніміння пальців на руках і ногах, іноді стає важко зосередитися і говорити. Це вказує на втрату адекватного сприйняття дійсності. Може навіть відбутись втрата свідомості.

Чи безпечне пиво на пляжі?

– Багато хто вважає, що пиво – це не алкоголь, і його можна вживати на пляжі без шкоди. Наскільки це правда?

– Пиво на 95% складається з води, але коли вона виводиться з організму, алкоголь і хміль концентруються, починаючи негативно впливати на печінку та мозок.

Пиво швидко всмоктується в шлунку, потрапляє в кров, а звідти – до мозку, де починає негативно впливати на центральну нервову систему. Саме тому фахівці зазвичай рекомендують відпочивальникам уникати вживання спиртного на пляжі. Але багато хто все ще купує літри пива і вживає його в надмірних кількостях.

– Чи правда, що пивний алкоголізм формуються швидше, ніж інші?

– Так, він розвивається менш помітно для оточення, особиста деградація рідше помітна. Але пивний алкоголізм є дуже підступним. Пиво містить мікроелементи, які можуть сприяти утворенню більшої кількості жіночих гормонів у чоловіків. Згодом це може призвести до безпліддя та чоловічої слабкості. Жінки не можуть зрозуміти, чому не завагітніють, коли у партнера, який любить пиво, здоровий репродуктивний потенціал.

Обережно з енергетиками

– Останнім часом популярними стали коктейлі з пива і енергетиків. Наскільки це може бути безпечно?

– Енергетики активують одну групу рецепторів мозку, тоді як пиво пригнічує інші. Таке розбалансування може мати серйозні наслідки.
У стані сп’яніння люди часто мають бажання зайти у воду. Але вода в спеку зазвичай холодніша. Коли людина пірнає, може відбутись різкий спазм судин, що іноді призводить до втрати свідомості. Це може стати причиною нещасних випадків на воді, навіть на невеликій глибині.

Чи є безпечні дози алкоголю?

– Чи справді існують безпечні дози алкоголю?

– Правильніше буде казати про стандартні дози. Для горілки, віскі чи коньяку це 40 мл, для вина – 150 мл, пива – 350 мл. Але все залежить від індивідуальних факторів: ваги, віку, стану здоров’я, наявності захворювань та ліків, які можуть взаємодіяти зі спиртними напоями. Тому багато ліків забороняється вживати з алкоголем.

Наприклад, люди з цукровим діабетом та підвищеним артеріальним тиском повинні бути обережні з алкоголем, адже він може підвищити токсичний вплив лікарських засобів на мозок. Ліки від тиску мають діуретичний ефект – вони виводять рідину, а алкоголь тільки підсилює цю дію, що призводить до згущення крові і підвищує ризик тромбоутворення.

Жінки та алкоголь

– Схоже, що жінки почали частіше вживати спиртні напої, що видно і на пляжі. Зокрема, текіла стала дуже популярною…

– Організм жінки містить на 40% менше води, ніж чоловічий, тому виведення рідини проходить швидше, особливо після вживання напоїв, як текіла. Отже, отруєння відбувається швидше. Коли ви бачите неадекватну поведінку жінки, випитої кількості спиртного, це свідчить про токсичну дію алкоголю на її мозок. Інколи можуть розвиватися галюцинози, як ускладнення алкоголізму, що можуть тривати роками і важко піддаються лікуванню. Часті споживання алкоголю можуть призвести до токсичних гепатитів і цирозу печінки. Такі жінки часто помирають до 50 років через внутрішні кровотечі, викликані цирозом печінки.

Діти: алкоголь під забороною

– На пляжі часто можна побачити, як мати дає круглий шматочок хліба, вмочений у пиво чи вино, немовляті, щоб воно заснуло…

– Діти і підлітки не повинні вживати алкоголь, оскільки це негативно впливає на їхній організм, що все ще розвивається. Вживання алкоголю в дитинстві призводить до токсичного впливу на мозок. Оскільки дитина важить менше, вона швидше піддається алкоголю, і це може заподіяти серйозний фізичний і психічний шкоду. Діти, які вже в молодому віці звикають до алкоголю, можуть отримати затримки у психічному розвитку та інші психологічні проблеми. Коли вони поступають в армію, їх часто направляють до психіатрів, щоб визначити, чи існує проблема з алкоголізмом.

– На пляжі також можна побачити новий тренд – дитяче шампанське…

– Я вважаю, що не варто привчати дітей до думки, що в дорослому віці вони можуть пити алкогольне шампанське, оскільки в дитинстві їм уже давали дитяче. Це може створити небезпечну звичку.

Що краще взяти на пляж?

– Які напої краще взяти на пляж?

– Рекомендую пити рідини, що містять електроліти: слабогазовану чи негазовану мінеральну воду, воду з лимоном, апельсином або м’ятою, а також узвар. Томатний сік добре підтримує нирки та відновлює баланс солі в організмі. Корисні також овочеві соки з томатів, болгарського перцю та моркви.