Чим відрізняється оселедець Матіас від звичайного

Чим відрізняється оселедець Матіас від звичайного

Чому «Матіас»?

«Матіас» зазвичай виготовляють з молодого норвезького оселедця, який вважається одним із найсмачніших у світі. Ця риба має ніжний смак та м’яку консистенцію, а також містить велику кількість корисних речовин.

Назва «Матіас» походить від голландського слова «maagde», що означає «діва». Це пов’язано з тим, що оселедець Матіас є молодою рибою, яка ще не досягла статевої зрілості. Завдяки цьому Матіас має відносно високий вміст жиру – понад 16%, а ікра та молока у цих риб ще не сформовано. У цей період оселедець має ніжне м’ясо, яке добре піддається маринуванню, та тонкий аромат.

Оселедець Матіас маринують по-особливому

Основна відмінність між оселедцем Матіас і звичайним оселедцем полягає в тому, що «Матиас» виловлюється у певний період року – з кінця травня до середини липня. Саме в цей період у неї найбільше м’яса та найнижчий вміст жиру.

Різниця полягає в тому, що Матіас маринується особливим способом. Спеціальний розсіл, до якого додається мало солі та багато різних спецій, гарантує збереження ніжного смаку риби. Розсіл повинен бути слабким, щоб м’ясо оселедця залишилося ніжним та соковитим. Така риба буквально тане в роті, а низький вміст солі, яка додається у процесі приготування, надає їй особливо ніжного смаку. А ось маринад для оселедця може містити як оцет, так і олію або гірчицю.

Читайте також: Риба «у глазурі»: чи варто її купувати?

Технологія обробки Матіас включає кілька етапів:

  • оселедець очищається від луски та нутрощів;
  • риба нарізається на шматочки невеликого розміру;
  • шматочки оселедця маринуються в слабкому розсолі протягом кількох днів;
  • після маринування кістки оселедця легко видаляються.

Саме відсутність кісток робить рибу Матіас бажаною на столі.

Чим корисний оселедець Матіас

Матіас є цінним джерелом білка, вітамінів та мінералів. Він містить багато омега-3 жирних кислот, які необхідні для здоров’я серця, мозку та інших органів. Крім того, Матіас є добрим джерелом вітаміну D, який необхідний для зміцнення імунітету.

Ще на тему: Чим корисний тунець: рекомендації та рецепт

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.