Декомунізація у Києві. Демонтовано ще один пам’ятник, – заступник Кличка

Декомунізація у Києві. Демонтовано ще один пам’ятник, – заступник Кличка

“Ще один символ більшовицької тиранії зник з публічного простору нашого міста. Сьогодні працівники КП “Благоустрій” демонтували пам’ятник учасникам Січневого збройного повстання 1918 року. Ідеологічна роль цього постаменту полягала у возвеличенні більшовиків, котрі влаштували збройний заколот проти Української центральної ради та Української Народної республіки”, – заявила Ганна Старостенко.

Вона зазначила, що Україна має позбутися ворожого культурологічного впливу.

“Нам десятиліттями навʼязували в герої радянських та імперських катів. Тепер настав час назавжди позбутися ворожого культурологічного впливу”, – наголосила Старостенко.

Раніше повідомлялося, що Київрада ще у березні 2017 року за ініціативою мера Києва Віталія Кличка звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо перенесення пам’ятників радянської епохи.

Рішення про вилучення низки київських пам’ятників з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення Кабінет міністрів ухвалив 10 листопада 2023 року.

На початку грудня в столиці був демонтований пам’ятник командиру більшовиків Щорсу, розташований на бульварі Шевченка. Раніше були демонтовані пам’ятники радянському воєначальнику Миколі Ватутіну та радянському льотчику Валерію Чкалову.

Джерело