Доходи українців зростають у 2024 році

Доходи українців зростають у 2024 році

“Номінальні доходи населення зростають досить швидко, і навіть реальні доходи з огляду на невисоку інфляцію відповідно зростають теж швидко”, – сказала вона.

За даними НБУ, у 2024 році зростання реальних доходів населення пришвидшилося. Зростає основна їх складова – зарплати, передусім у приватному секторі. Цьому сприяє подальше відновлення економічної активності.

“З іншого боку, середню зарплату вгору рухає посилення конкуренції за працівників. Середньомісячна зарплата у І кварталі 2024 року зросла на 22,5% порівняно із рівнем рік тому. Підприємства й надалі відчувають брак кваліфікованих працівників”, – йдеться у звіті.

Як зазначають в НБУ, понад половина опитаних Мінекономіки та МОМ у лютому – березні роботодавців зазначає, що пошук працівників – головна складність діяльності.

Позитивно на обсягах доходів позначилося поетапне підвищення мінімальної зарплати на початку року та у квітні. Підживлює загальне зростання доходів населення збільшення виплат у бюджетних установах, а також грошового забезпечення військовослужбовців. За рахунок відновлення доплат за лютий–квітень 2024 року номінальні виплати військовим зросли на 10% у річному вимірі. Триває також зростання пенсійних виплат завдяки індексації. Інший вагомий чинник приросту реальних доходів – значне сповільнення інфляції, зазначили в НБУ.

Джерело