З 1 березня 2024 року виплати деяким вимушеним переселенцям будуть продовжені автоматично. Це стосується більшості отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Але декому прийдеться звернутися з заявою для нарахування допомоги.
Кому з ВПО виплати продовжать автоматично, а кому потрібно звернутися з заявою, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз’яснення адвоката Олександра Головченко у Facebook.
Кому продовжать виплати автоматично
Кабінет міністрів продовжив ще на 6 місяців автоматично виплати для ВПО, які не мають можливості працювати. А саме:
- для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн
- для осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей
- для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.
Кому прийдеться подавати заяву
Певним громадянам з ВПО потрібно буде подати нову заяву, щоб отримати виплати ще на 6 місяців. Це стосується:
- малолітньої дитини, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника
- вагітних жінок після 30-го тижня вагітності
- людей, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату та /або отримують державну соціальну допомогу
- якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки або навчальні заклади
- особи, яка доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.
Крім цього, за заявою допомога буде продовжена, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 9444 гривень:
- Для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років
- Або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї та не виховуються в інтернатних закладах).