Довідка про несудимість для взяття на військовий облік не потрібна

Довідка про несудимість для взяття на військовий облік не потрібна“Через поширення неточної інформації у соцмережах сервіси МВС наразі перевантажені запитами від громадян. Відповідно час обробки заявок збільшується”, – написали в прес-службі.

У МВС попросили з розумінням поставитися до можливих затримок у видачі довідок.

Новий закон про мобілізацію

Нагадаємо, новий закон про мобілізацію офіційно набере чинності 18 травня. Усі військовозобов’язані повинні будуть оновити свої дані. Це можна буде зробити у ЦНАП, електронному кабінеті або в ТЦК.

Електронний кабінет повинен запрацювати 18 травня. Також у Києві з 18 травня будуть приймати документи ЦНАПи.

Що таке довідка про несудимість

Довідка про несудимість – це офіційний документ, який підтверджує відсутність (або наявність) судимості у фізичної особи на території України. Цей документ є важливим при працевлаштуванні, оформленні візи, прийнятті на навчання, усиновленні дітей, а також у багатьох інших випадках, коли необхідно підтвердити чистоту судимості.

Довідка про несудимість видається в таких установах:

Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) – це найбільш поширене місце для отримання довідки. Тут можна подати заявку особисто або через інтернет.

Територіальні органи Національної поліції України – деякі підрозділи поліції надають таку послугу.

Міністерство внутрішніх справ України (МВС) – заяву на отримання довідки можна подати безпосередньо через офіційний сайт МВС або у відповідних підрозділах.

Державний портал адміністративних послуг “Дія” – онлайн-ресурс, який дозволяє подати заявку на отримання довідки про несудимість через інтернет.

Для отримання довідки необхідно подати заяву, пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу, і сплатити адміністративний збір (якщо він передбачений). Термін видачі довідки може варіюватися, але зазвичай становить від кількох днів до двох тижнів.Джерело