Дуда заявив, що у Польщі скликають Раду нацбезпеки через провокації Білорусі

Дуда заявив, що у Польщі скликають Раду нацбезпеки через провокації Білорусі

Під час брифінгу у президента Польщі запитали про затримання трьох польських солдатів, які кілька місяців тому зробили попереджувальні постріли у бік мігрантів – вони намагалися прорватися до країни з території Білорусі.

Дуда відповів, що затримання солдатів – це обурлива ситуація, яка вимагає пояснення.

Також президент Польщі додав, що його турбує нещодавній напад мігрантів на польських прикордонників на кордоні з Білоруссю.

“З огляду на те, що відбувається останнім часом та останніми місяцями, я прийняв рішення скликати Раду національної безпеки”, – підкреслив Дуда.

За словами глави держави, він не хоче скликати засідання під час кампанії перед виборами до Європарламенту, які відбуваються з 6 по 9 червня, тому воно відбудеться у понеділок, 10 червня, у другій половині дня.

Що передувало

Нагадаємо, нещодавно стало відомо про те, що у Польщі почався скандал після затримання трьох солдатів військовою поліцією. Це сталося через те, що вони здійснили попереджувальні постріли у бік мігрантів.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш наголошував на тому, що такі дії з боку військової поліції є неприйнятними. Він вимагав пояснень.

Також ми писали, що МВС Польщі запропонувало на півроку заборонити доступ до окремих ділянок на кордоні з Білоруссю.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело