За даними СЗР, модернізацію та відновлення теплових електростанцій перенесли через затримки в постачанні важливого обладнання, а також через скорочення фінансування.
Зокрема, без модернізації залишаться ключові генерувальні потужності, контрольовані такими гігантами, як “Інтер РАО” і “Юніпро”. Через це введення нових блоків на Іриклинській, Нижньовартовській і Пермській ГРЕС, а також на Сургутській ГРЕС-2 перенесено щонайменше на три роки. Подібні проблеми торкнулися Костромської ГРЕС і низки башкирських об”єктів.
Розвідка уточнює, що пріоритет у постачанні обладнання надаватимуть електростанціям у регіонах, де прогнозується найгостріша нестача генерації, зокрема в Якутії та Ростовській області.
“Скорочення обсягів доступної генерації призвело до зростання цін як на ринку електроенергії РФ, так і загалом у житлово-комунальному господарстві. Планується, що поточного року тарифи ЖКГ у Росії підвищать у середньому на 11,9 %”, – підкреслили в СЗР.
Водночас нові терміни модернізації створюють ризики для надійності подачі електроенергії в низці ключових промислових регіонів, включно з Оренбурзькою, Костромською і Тюменською областями, а також Республікою Башкортостан.