Гарантії безпеки – Україна та Бельгія підписали угоду 28 травня

Гарантії безпеки – Україна та Бельгія підписали угоду 28 травня“Сьогодні в Брюсселі ми з прем’єр-міністром Александром де Кроо підписали двосторонню угоду про безпеку і довгострокову підтримку між Україною і Бельгією”, – повідомив він.

Документ включає в себе щонайменше 977 мільйонів євро як військову допомогу Бельгії Україні цього року, а також зобов’язання Бельгії надати Києву підтримку протягом десятирічного терміну дії угоди.

“Уперше в такій угоді вказується точна кількість винищувачів F-16 – 30, які будуть доставлені до України до 2028 року, причому перший із них прибуде вже цього року”, – повідомив Зеленський.

Угода гарантує Бельгії своєчасну безпекову допомогу, сучасну бронетехніку, техніку для задоволення потреб ВПС і ППО України, військово-морську безпеку, розмінування, участь у коаліції артилерійських боєприпасів і військову підготовку.

Документ також передбачає оборонне промислове співробітництво, підтримку української формули миру, посилення санкцій проти Росії, компенсацію збитків, правосуддя для агресора, використання заморожених російських активів і відновлення економіки.

Україна та Бельгія також поглиблять свою співпрацю в галузі розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС і НАТО.

“Я дякую прем’єр-міністру де Кроо, його уряду й усім бельгійцям за їхню непохитну та довготривалу підтримку України”, – додав Зеленський.

Гарантії безпеки

З початку 2024 року Україна підписала двосторонні угоди щодо безпеки з 10 країнами. При цьому обговорення таких документів розпочалося у 2023 році.

Вони надаватимуть підтримку Україні в оборонному секторі та за його межами. Тому Київ хоче отримати допомогу у нинішній війні та у разі можливого повторення російської агресії.

Напередодні Зеленський підписав угоду щодо безпеки з прем’єром Іспанії Педро Санчесом.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело