Асамблея оприлюднила прес-реліз, в якому вказується, що “дев’яносто років після Голодомору, сталінського геноциду шляхом штучного голоду, який призвів до смерті мільйонів українців у 1932-33 роках, Україна знову стоїть перед загрозою геноциду”.
Так, ПАРЄ у своїй заяві закликала всі уряди допомогти народу України “боротися з триваючий геноцидний напад на їхню націю”.
Відповідна доповідь парламентаря-представника Німеччини Кнута Абрахама була одностайно схвалена під час представлення 3 жовтня в Асамблеї та схвалення резолюції.
В ПАРЄ зазначили, що в контексті російської повномасштабної загарбницької війни є свідчення про прагнення “заперечити саме право українського народу на існування як незалежної держави”.
Так, парламентарії вказали, що доказами цієї “нової загрози геноциду” є, зокрема:
- масові вбивства в Бучі та Ірпіні Київської області,
- на застосування військами РФ потужної зброї в густонаселених районах,
- цілеспрямовані удари по об’єктах цивільної інфраструктури,
- “фільтрація” та тортури українців,
- системне знищення духовної і культурної спадщини українського народу,
- використання їжі “як зброї та примусова депортація десятків тисяч українських дітей”.
У заяві ПАРЄ є заклик до усіх країн-членів Ради Європи, спостерігачів і партнерів “використати всі наявні в них інструменти, включно з Конвенцією про геноцид, щоб запобігти будь-яким подальшим актам геноциду проти українського народу як національної групи”.
В резолюції такоє пропонується прокурору Міжнародного кримінального суду “розглянути можливість перевірки повідомлених звинувачень у геноциді проти українського народу”.