Глава МЗС Чехії: основне завдання Європи – тримати Росію якнайдалі від кордонів

Глава МЗС Чехії: основне завдання Європи – тримати Росію якнайдалі від кордонів

“Ми повинні пам’ятати, що в Україні ми стримуємо імперську експансію Росії, яка гострить зуби на центральноєвропейський регіон, країни Балтії”, – зазначив міністр.

За його словами, допомога Україні – військова, гуманітарна, фінансова, політична чи моральна – йде на користь європейській безпеці.

Якщо Україна впаде, ми зіткнемося з Росією ближче – буквально на кордонах Євросоюзу, дуже близько до Чехії, і ми не повинні цього допустити”, – наголосив глава МЗС.

Ліпавський вважає, що треба пояснити населенню країн Європи, чому важливо продовжувати допомогу Україні у війні з Росією.

Я регулярно кажу всім у Європі, що наше головне завдання – тримати Росію якнайдалі від наших кордонів. Саме на це має бути спрямована наша політика. Дебати непрості, але ми бачимо, що європейські країни здатні в результаті дійти згоди”, – додав він, коментуючи рішення ЄС розпочати вступні переговори з Україною.

Чиновник також спрогнозував, що лідери ЄС все ж таки узгодять 50 млрд євро для України на позачерговому саміті, який відбудеться 1 лютого.

Росія може продовжити напади

Нагадаємо, західні чиновники та аналітики вже неодноразово припускали можливість того, що Росія може напасти на інші країни у разі програшу України.

Нещодавно німецькі аналітики заявили про те, що країна-агресор може відновити свою військову міць протягом шести років для нападу на НАТО.

Також начальник штабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман наголошував, що Росія може відкрити другий фронт у Європі. Він допускав напади на Молдову чи країни Балтії.

Джерело