Гутерреш про відновлення зернової угоди: не думаю, що матиме сенс

Гутерреш про відновлення зернової угоди: не думаю, що матиме сенс

Відновлення повноцінного функціонування Чорноморської зернової ініціативи в колишній формі, за словами генсека, навряд чи матиме сенс.

“Ми підтримуємо контакт з обома сторонами, намагаючись знайти нові форми. Не думаю, що повторення зернової угоди матиме сенс”, – сказав він.

Водночас, він додав, що, “було б дуже цікаво, якби в Чорному морі вдалося створити умови для свободи мореплавства”.

“Зерновий коридор”

В середині липня Росія вийшла із “зернової угоди”, яка дозволяла експортувати українське зерно Чорним морем. Після цього Україна прийняла рішення відновити експорт без поновлення участі країни-терориста. Росіяни всіляко намагаються перешкоджати роботі “зернового коридору”, у тому ж числі ударами по портах й інфраструктурі.

Вже в серпні Україна відкрила тимчасові коридори для цивільних торгових суден. Маршрути передусім призначені для виходу суден, що знаходяться в українських портах ще з початку війни.

Як розповідав міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, станом на 4 грудня тимчасовим коридором вже пройшло 200 суден. Вони експортували понад 7 млн тонн вантажів з одеських портів.

Крім того, нещодавно міністр національної оборони Туреччини Яшар Гюлер заявив, що його країна продовжує зусилля щодо активізації Чорноморської зернової ініціативи.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело