
Власні джерела доходу нардепів у 2024 році традиційно охоплюють зарплати, компенсації, пенсії та грошові подарунки від родичів.
Очолив рейтинг народний депутат від забороненої ОПЗЖ Микола Скорик – 3,2 мільйона гривень. Його дохід сформували зарплата у Верховній Раді, пенсія, компенсації на оренду житла і проїзд, а також подарунок від матері Людмили Залюбінської в 1,3 мільйона гривень.
У 2022 році Скорик також лідирував із доходом у 2,8 мільйона гривень, а у 2023 році не потрапляв до тотожної п’ятірки нардепів, хоча його дохід становив 1,5 мільйона гривень.
На другому місці – Олексій Гончаренко з Європейської солідарності, який задекларував 3 мільйони гривень. Левова частка цієї суми – 2,1 мільйона гривень склала винагороду за використання аудіовізуального твору. Крім того, мати депутата Марина Гончаренко подарувала йому ще 152 тисячі гривень. У 2022 і 2023 роках Гончаренко в топі не фігурував.
Третю сходинку розділили одразу двоє «слуг народу» – Олександр Ткаченко та Олег Колєв. Кожен із них задекларував 1,7 мільйона гривень. Це типова для депутатів структура доходу: зарплата у Верховній Раді, компенсація вартості оренди житла, кошти на відшкодування витрат, пов’язаних із депутатською діяльністю, та проїзд Україною.
Обидва парламентарії стабільно входили в топ-5 минулих років. Ткаченко 2022 року задекларував 1,2 мільйона гривень, а 2023-го – 1,6 мільйона. У Колєва було 1,2 мільйона гривень у 2022-му і 1,6 мільйона – у 2023-му.
Замикає п’ятірку Антон Кіссе з партії «Наш край». У 2024 році його дохід становив 1,6 мільйона гривень. Джерелами доходу були зарплата нардепа, дохід від надання майна в оренду та пенсія. У 2022 році Кіссе був на третьому місці з 1,3 мільйоном гривень, а у 2023 – на четвертому з 1,6 мільйоном гривень.
Раніше повідомлялося, що зарплата мера Одеси Геннадія Труханова за рік зросла вчетверо і вивела його в десятку міських голів України з найвищим доходом.
Читайте також: У депутата Одеської міськради виявили незаконні квартири, авто і будинок в Іспанії