Ікона у подарунок: коли, кому та яку дарувати? Поради від “Ювелір Капітал”

Ікона у подарунок: коли, кому та яку дарувати? Поради від “Ювелір Капітал”
Ікона у подарунок: коли, кому та яку дарувати?

Ікона може бути чудовим подарунком родичу, другу або іншій близькій людині. Зображення Господа Ісуса та святих є надійним оберегом у багатьох важливих моментах життя. Саме тому це символ вашої любові, турботи та духовного зв’язку. Купити ікону – означає дати людині потужний захист, джерело натхнення та віри у краще. Християнську святиню найкраще піднести у красивій упаковці або спеціальному дерев’яному чи металевому корпусі. Бажано додати кілька щирих слів благословення, молитовне побажання здоров’я, радості та Божої опіки.

Основні види ікон та їх особливості

Сучасні виробники пропонують гідний вибір по даній категорії. Святі образи можуть відрізнятися по декільком критеріям, головними з яких є наступні:

  • Зображення. Найчастіше люди прагнуть купити ікону Богородиці або Ісуса Христа, адже це два найголовніші християнські зображення. В іконопису існує кілька різновидів лику Спасителя та Божої Матері (наприклад, Казанська, Остробрамська, Семистрільна, Єрусалимська). Дізнатися про особливості кожного вам допоможе священник. Популярні також лики святих — ікона срібна Архангел Михаїл, Святий Миколай, Іоанн Хреститель та інші. На виробі можуть зображуватися важливі біблійні сюжети – наприклад, Таємна вечеря.
  • Розмір. В християнських крамничках та інтернет-магазинах зустрічаються вироби дуже різних параметрів, від величезних ростових до мініатюрних 1,5-сантиметрових. Купити ікону «кишенькового» розміру зручно для щоденного носіння з собою, на одному боці присутнє зображення святого, а на іншому – коротка молитва. Її також доречно поставити на робочому столі. Для свого будинку більшість українців надає перевагу середнім розмірам, орієнтовно від 12×12 до 25×30 см.
  • Призначення. Існують образи для спеціального призначення – для причастя, весілля, хрестин. Для безпечної подорожі рекомендуємо купити ікону автомобільну.
  • Кількість зображень. Переважна більшість виробів містять зображення одного святого, але існують диптихи (наприклад, Спас Вседержитель і Матір Божа), триптихи (Христос, Богородиця, Святий Миколай або інші) і навіть іконостас з 16 та більше ікон.

AD_4nXdhKMinycgimzvtl04PeALtUXGMcWVQtqDwtm171T0BQbEnLGnZ8EnbjO4eHH-QAZosbE7MiLKexAZBZjAAvGsZw7oUlG2K6JWGHn9R6f_Y0xyfe6pEBWqQJP0i5b7SLE3x-2NslSlQ3okzfMGerQ?key=96Xch82MfayTKiGqELFruiGq

Для виготовлення християнського оберега використовують дерев’яну основу, на яку наноситься ювелірний сплав. Зверху виріб покривається тонким шаром срібла (іноді – з позолотою). Дерев’яні частини лакуються. Кольорові зображення створюються з використанням спеціальної емалі.

Коли й кому дарувати ікону: поради священника

Приводів урочисто вручити християнський оберіг дуже багато — ювілеї та важливі дати, світські та релігійні свята, День народження та іменини. Купити срібну ікону Пантелеймона Цілителя можна на знак побажання міцного здоров’я або ж швидкого одужання. Українським воїнам з давніх часів дарували образ Пресвятої Покрови або Георгія Побідоносця. Купити ікону Миколай Чудотворець можна для будь-якого випадку, але особливу прихильність цей святий виявляв до мандрівників, моряків і дітей.

Кому купити ікону:

  • Близьким родичам та друзям, яким ви бажаєте духовного благополуччя. Це  особливий прояв поваги та любові.
  • Людям, які переживають складний період у житті.
  • Віруючим людям, для яких зображення святих має особливе значення.
  • Людям певних професій, що пов’язані з великим емоційним навантаженням або ризиком.

У наш непростий час кожен українець потребує духовної підтримки й буде дуже вдячний отримати її у вигляді такого світлого подарунка.

Які ікони дарують на хрестини

Хрещення – це один із найбільш традиційних випадків, коли ікона в подарунок буде дуже доречною. Кращим рішенням стане оберіг з зображенням святого, на честь якого назвали малюка. Також ви можете купити ікону Ангел Охоронець або Святе сімейство. Другою по значенню подією у духовному житті християнина є перше причастя. За народними звичаями, купити ікону на Перше причастя для дівчинки повинна її хрещена мати, для хлопчика – хрещений батько. А от подарувати образ святого покровителя після здійснення самого ритуалу приєднання до християнської родини можуть і бабуся з дідусем. У багатьох родинах ікони передаються у спадок, але ця добра традиція не пов’язана з даруванням натільного хрестика — така святиня повинна бути у кожного особиста.

AD_4nXdrFfGTUu6zgllG_73Hj5WCeG7PSZY-pKs8NAq5aHFdXauNDtuVUEESdTvYpQp12GkndTjrAvShmXMiSzfxX5RnzKr_5SGQpNfDrsrwHP-NDaD18rS5K28U0Oj9XrvEyXoq3opqyR7Ozz4EPS-kewc?key=96Xch82MfayTKiGqELFruiGq

Які ікони дарують на весілля

Для обряду благословення шлюбу батьками молодят використовують спеціальну вінчальну пару. Напередодні весілля потрібно купити ікону Спасителя та Пресвятої Богородиці. Вони мають бути виготовлені в єдиному стилі – мати однаковий розмір і оздоблення, бути розписані в одній манері тощо. Обряд благословення здійснюється у два етапи – перед вінчанням у храмі (або розписом у РАГСі) і до початку весільного бенкету. Спочатку закохані отримують благословення у будинку нареченої, зазвичай після «викупу». Після офіційного оголошення новоствореної пари молодята приходять у будинок чоловіка. Для благословення нареченого використовується  найвідоміша срібна ікона (купити яку можна у будь-якому православному храмі) – Ісуса Христа Вседержителя. Таким чином чоловіка закликають бути охоронцем своєї родини, її духовним наставником і підтримкою. Для благословення нареченої необхідний образ Богородиці, який закликає піклуватися про мир, спокій і затишок в родині. За традицією молодята стають на рушник, батьки нареченого повинні промовити слова напуття та тричі осінити пару хрестом.

AD_4nXfnOhjC0-PPONVxaRwtAmZm3U7dNS_ZOl_PBB9pDCiFOSvYo6VuESfx_3grLsBignAeWmgn-3BckvovazGdcTP6k1T-nSrGFUnRVqeU0I-Hdj0TNZgbxn010plhiLLHyAobfPs1BZM6nmE9yZ4Uutg?key=96Xch82MfayTKiGqELFruiGq

Цей особливий дарунок має підноситися з чистим серцем та щирими побажаннями. Враховуйте віру та духовні потреби людини, здійснюйте покупки в церковних лавках або у перевірених майстрів (більшість з них пропонують вже освячені образи). Срібна ікона в подарунок – це взірець якості та довговічності, який часто передається прийдешнім поколінням і стає сімейним оберегом на довгі-довгі роки.