Зараз розпочались польові тестування в рамках угоди, укладеної наприкінці 2024 року зі SpaceX. Сигнал зв’язку надходитиме через супутники, обладнані модемами. Вони функціонуватимуть подібно до вишок стільникового зв’язку, передаючи телефонні сигнали прямо з космосу на смартфони.
«Перший етап — це обмін повідомленнями за технологією OTT… тобто ми говоритимемо про передачу повідомлень через WhatsApp, Signal та інші платформи», — зазначив він.
Директор повідомив, що це буде реалізовано до кінця цього року.
«І, ймовірно, на початку 2026 року, давайте будемо обережними, в другому кварталі 2026 року, ми зможемо запропонувати мобільну супутникову широкосмугову передачу даних… а також голосові послуги», — додав він.
Зв’язок під час атак
Комаров розповів, що українська телекомунікаційна інфраструктура наразі демонструє високу стійкість до ескалації атак з боку Росії в останні тижні.
У минулому році атаки на електромережі та лінії електропередач призвели до частих відключень електроенергії у великих містах, що спричинило вихід з ладу близько половини існуючих генерувальних потужностей України.
«Я вважаю, що ми стали набагато стійкішими, ніж у 2022 році. Наразі ми здатні забезпечити безперебійний фіксований та мобільний зв’язок протягом 10 годин під час відключень електроенергії, навіть на загальнонаціональному рівні».
Комаров дав власне інтерв’ю перед конференцією з відновлення України в Римі, де також буде присутній президент Володимир Зеленський.