Іран готовий до поновлення переговорів зі США щодо ядерної угоди

Іран готовий до поновлення переговорів зі США щодо ядерної угоди

Глава Міністерства закордонних справ підкреслив свою готовність до конструктивного діалогу з американською стороною, якщо вона має намір знайти рішення, що буде вигідним для обох сторін.

“Я хочу зазначити, що ми готові вжити всі необхідні заходи для зміцнення довіри. Це включає намагання довести, що ядерна програма Ірану є мирною і залишиться такою назавжди, а також, що Іран ніколи не прагнутиме створити ядерну зброю,” – підкреслив Арагчі.

Він також додав, що у випадку поновлення переговорів, Тегеран сподівається на скасування санкцій, накладених США.

“Це взаємовигідна гра, і ми готові в неї увійти. Ми не можемо почати ці переговори безпосередньо, тому віддаємо перевагу непрямому діалогу,” – зазначив глава уряду Ірану.

Слід зазначити, що непрямі переговори – це форма дипломатичного діалогу, коли сторони не спілкуються безпосередньо, а обмінюються пропозиціями чи повідомленнями через посередника.

Такий підхід може бути використаний у випадках, якщо сторони перебувають у конфронтації, не визнають одна одну, або якщо існують серйозні політичні або військові напруження.

Ядерна програма Ірану

У 2015 році Іран уклав ядерну угоду з США, Росією, Китаєм, Францією, Великою Британією та Німеччиною, за якою Тегеран зобов’язався обмежити розвиток своєї ядерної програми і відмовитися від спроб створення ядерної зброї. У відповідь західні країни скасували деякі міжнародні санкції проти Ірану.

Проте, під час першого президентського терміну Дональда Трампа (2017-2021), США в односторонньому порядку вийшли з угоди і поновили санкції проти Ірану.

На початку другого терміну, у березні цього року, Трамп запропонував Ірану укласти нову “ядерну угоду”, задавши термін у 60 днів для досягнення угоди.

Однак Тегеран затягував переговори, і після завершення цього терміну, 22 червня, військово-повітряні сили США завдали удару по трьох важливих об’єктах іранської ядерної програми.

Після цих подій Вашингтон повідомив, що іранська ядерна програма начебто повністю знищена, проте, за інформацією ЗМІ, деякі об’єкти залишились неушкодженими.

Наприкінці червня Трамп не виключив можливість пом’якшення санкцій проти Ірану.

Водночас, американський лідер попередив Тегеран про небезпеку поновлення ядерної програми, запевнивши, що нові об’єкти також будуть знищені.

Детальніше про можливі варіанти відновлення переговорів щодо ядерної угоди з Іраном – читайте у нашому авторському матеріалі.

Актуальні та важливі новини про війну Росії проти України можна знайти на каналі РБК-Україна в Telegram.