Іран образився на Москву та викликав на килим російського представника

Іран образився на Москву та викликав на килим російського представника

Тегеран образився на Росію через зміст спільної заяви за підсумками шостої сесії Російсько-Арабського форуму співробітництва на рівні міністрів закордонних справ. В цій заяві містився заклик до мирного вирішення конфлікту між Іраном та Об’єднаними Арабськими Еміратами щодо трьох островів у Перській затоці.

У розмові з російським дипломатом представники іранського МЗС наголосили на “територіальній цілісності країни”, підкресливши необхідність поваги до суверенітету й територіальної цілісності, а також наголосили, що три острови в Перській затоці назавжди належать Ірану.

“Уряд Ісламської Республіки Іран вважає будь-які претензії будь-якої сторони щодо цього неприйнятними”, – заявили в МЗС Ірану.

Відносини Росії та Ірану

Це вже вдруге за рік іранське МЗС викликає на килим російського представника через заяви щодо приналежності островів у Перській затоці. Тегеран викликав російського посла в липні.

Однак такі дипломатичні скандали між Москвою та Тегераном рідкість, адже Іран та РФ вважаються союзниками. Ба більше, Тегеран допомагає Москві у війні проти України.

Зокрема, іранська сторона надає росіянам свої ударні дрони, якими окупанти атакують українські міста та критичну інфраструктуру. У відповідь РФ допомагає Ірану з ядерною програмою та посиленням військової авіації.

У грудні США ввели санкції проти компаній та іноземців, пов’язаних з виробництво іранських дронів.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело