Ісландія приєдналася до двох коаліцій, які надають підтримку Україні

Ісландія приєдналася до двох коаліцій, які надають підтримку Україні

Крім цього, Ісландія оголосила про додаткове фінансування в розмірі 340 тисяч євро через Комплексний пакет допомоги НАТО для закупівлі медичних матеріалів для України.

“Приєднавшись до коаліцій з інформаційних технологій і розмінування та надавши додаткове фінансування Комплексного пакету допомоги Україні, ми продовжуємо надавати нелетальну підтримку Україні в її боротьбі з несправедливим і незаконним вторгненням Росії”, – заявив міністр закордонних справ Ісландії Б’ярні Бенедиктссон.

Наразі до IT-коаліції офіційно приєдналися вісім країн: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Ісландія, Японія, Латвія, Литва. Велика Британія та Італія також оголосили про свій намір приєднатися.

Допомога Ісландії Україні

З моменту незаконного повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже два роки тому Ісландія надає Україні гуманітарну, економічну та пов’язану з безпекою підтримку, працюючи здебільшого через міжнародні організації, включно з ООН, Світовим банком, НАТО та іншими багатосторонніми форумами.

У грудні 2022 року Ісландія передала українським військовим 12 тисяч одиниць зимового одягу. Це шкарпетки, підштанники та светри з шерсті мериноса, головні убори, зимові рукавички, взуття та верхній одяг.

Також повідомлялося, що Ісландія та Естонія спільно передали Україні великий мобільний військовий шпиталь.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело