історія свята, традиції та особливий зміст під час війни

історія свята, традиції та особливий зміст під час війни

Історія свята

Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Ідея вшанування матерів виникла ще в Давній Греції та Римі, де навесні влаштовували свята на честь богинь родючості та материнства. Але сучасний День матері має пізніше походження – він виник у США на початку XX століття з ініціативи Анни Джарвіс, яка втратила свою матір і мріяла, щоб кожна родина хоча б раз на рік висловлювала вдячність за материнську любов.

У 1914 році Конгрес США офіційно затвердив друге неділю травня як День матері. Згодом свято поширилося по всьому світу.

День матері в Україні

В Україні День матері почали відзначати ще у 1928 році, спочатку на Західній Україні, завдяки діяльності жіночих громадських організацій. Однак за радянських часів свято було витіснене 8 березня.

Офіційно День матері повернувся в український календар у 1999 році згідно з Указом Президента. Відтоді він щорічно відзначається в другу неділю травня, як і в багатьох країнах світу.

Традиції та особливості

У цей день прийнято:

  • вітати мам особисто або телефоном, дякувати їм за турботу, виховання та любов;
  • дарувати квіти, листівки, подарунки або просто увагу;
  • навідати матерів, якщо є можливість, або присвятити їм час;
  • проводити родинні зустрічі та святкові заходи;
  • згадувати матерів, яких уже немає поруч.

У різних країнах існують свої унікальні традиції:

  • в Австралії матерям дарують хризантеми;
  • в Японії – гвоздики, а також готують улюблені страви для матерів;
  • у Мексиці, де свято припадає на 10 травня, зранку для матерів співають спеціальні пісні, іноді навіть запрошують оркестр;
  • у Великій Британії Материнську неділю святкують у четверту неділю Великого посту – мамам дарують нарциси та пригощають традиційним фруктовим пирогом.

В Україні останніми роками особливу увагу приділяють матерям військових, загиблих героїв, жінкам, які виховують дітей в умовах війни. Їхні жертви й сила стали символом стійкості українського народу.

«Мама – це перше слово, яке ми промовляємо, і останнє, яке пам’ятаємо. Бережімо їх і дякуймо щодня», – пишуть сьогодні українці в соцмережах.

День матері – це чудова нагода висловити любов і вдячність своїй мамі. Привітайте своїх мам – особисто, телефоном або подумки. Це свято – про тепло, яке вони дарують щодня, попри все.



Джерело