Як стало відомо, цю інформацію підтвердив спеціальний представник США з питань Сирії Том Барак.
Адміністрація президента США Дональда Трампа виступала медіатором у переговорах між сторонами. За словами Барака, Вашингтон висловив занепокоєння стосовно того, що затяжна криза може ще більше дестабілізувати обстановку в регіоні та негативно вплинути на американські дипломатичні ініціативи в Сирії.
“Прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху і президент Сирії Ахмед Аш-Шараа, за підтримки США, домовилися про встановлення перемир’я”, – повідомив Барак.
На його думку, угоду про перемир’я між Ізраїлем і Сирією підтримують Туреччина, Йорданія та інші сусіди.
“Ми закликаємо друзів, бедуїнів і сунітів скласти зброю та разом з іншими меншин збудувати нову спільну сирійську ідентичність, а також одночасно досягти миру та процвітання зі своїми сусідами”, – звернувся до всіх Барак.
Конфлікт між Ізраїлем і Сирією
Після скинення сирійського диктатора Башара Асада новий тимчасовий президент Сирії Ахмед Аш-Шараа обіцяв забезпечити представництво для національних і релігійних меншин, однак ісламістські групи почали атаки на алавітів і друзів.
Друзи категорично відмовляються складати зброю і інтегруватися до Збройних сил. У липні в районі Сувейди почалися сутички. 16 липня уряд ввів війська в місто.
Армія оборони Ізраїлю завдала ударів по Дамаску у відповідь, що призвело до руйнування будівель Генштабу та Міністерства оборони, а також пошкоджень президентського палацу.
Біньямін Нетаньяху підкреслив, що метою атаки було захистити друзів від тиску з боку сирійського уряду.
18 липня Ізраїль знову завдав повітряних ударів по місту Ес-Сувейда.
Щоб дізнатися, чому на Близькому Сході знову тривають бої і чи можливий мир у регіоні, зверніться до матеріалу РБК-Україна.
Термінові та важливі новини про війну Росії проти України можна читати на каналі РБК-Україна в Telegram.