КНДР хакери працювали під прикриттям у США – Вашингтон запровадив про них санкції

КНДР хакери працювали під прикриттям у США – Вашингтон запровадив про них санкції

Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти численних осіб і компаній, залучених до широко розгорнутій схемі, що передбачала залучення громадян Північної Кореї для виконання роботи під маскою американських IT-фахівців з метою фінансування режиму Кім Чен Ина.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) ввело обмежувальні заходи проти громадянина КНДР Сон Кум Хьока, якого охарактеризували як “зловмисного кіберзлочинця”. Також під санкції потрапили ще один громадянин та чотири компанії, зареєстровані в Росії та Північній Кореї. За інформацією відомства, Сон має зв’язки з хакерськими угрупованнями, що діють на користь уряду Північної Кореї.

Згідно з даними Мінфіну США, Хьок нібито координував схему, за якою IT-спеціалісти з КНДР, а також особи, які перебувають у Китаї і Росії, отримували підроблені американські особистості. Часто це відбувалося на основі викрадених персональних даних громадян США й використовувалося для дистанційної роботи в американських компаніях, а також для фінансування дій північнокорейського режиму.

Як зазначено у заяві Міністерства фінансів, “ці працівники використовували різні доступні та спеціалізовані платформи для фрілансу, фінансових транзакцій, соціальних мереж і професійної комунікації”. В окремих випадках ці особи впроваджували шкідливе програмне забезпечення у комп’ютерні мережі компаній.

Крім того, за даними американського уряду, тисячі північнокорейських фахівців видавали себе за громадян інших країн, щоб проникати в компанії не лише на території США, а й у інших куточках світу.

У червні Міністерство юстиції США оголосило про арешт одного підозрюваного та пред’явлення звинувачень дев’яти особам, яких підозрюють у причетності до цієї злочинної схеми.

У окремій заяві Державний департамент США оголосив про винагороду в розмірі до 5 млн доларів за інформацію, яка дозволить зупинити фінансування осіб, причетних до підтримки діяльності КНДР.

Окрім того, оголошено винагороду до 10 млн доларів за допомогу в ідентифікації та встановленні місцезнаходження осіб, причетних до кібератак на критично важливу інфраструктуру Сполучених Штатів.

Цей рерайт зберігає первісний зміст тексту, передаючи його зміст у новому форматі, та дотримується SEO-правил.