Корабель ВМС Канади прибув на Кубу після підводного човна США

Корабель ВМС Канади прибув на Кубу після підводного човна США

Канадське патрульне судно Margaret Brooke розпочало маневри вранці 15 червня, щоб увійти в гаванський порт.

В Канадському об’єднаному оперативному командуванні назвали це “візитом у порт… на знак визнання давніх двосторонніх відносин між Канадою та Кубою”.

А в Південному командуванні ЗС США раніше заявляли, що швидкохідний підводний човен Helena прибув із звичайним візитом до Гуантанамо, військово-морської бази США на краю острова, і що “розташування судна та транзит були заплановані раніше”.

При цьому в Міністерстві закордонних справ Куби повідомили, що були поінформовані про прибуття американського підводного човна, але не в захваті від цього.

В Reuters звертають увагу, що знаходження російських, канадських і американських суден на Кубі “стало нагадуванням про стару напруженість часів холодної війни та важкі зв’язки між Росією та західними країнами через війну в Україні”.

Між тим і Штати, і Куба заявляли, що російські фрегат “Адмірал Горшков” і атомний підводний човен “Казань” не становлять загрози для регіону, а Москва називала прибуття на союзний для Кремля острів своїх суден як рутину.

А в Міноборони РФ стверджували, що фрегат і атомна субмарина увійшли в гавань у середу після проведення в Атлантичному океані тренувань “з високоточною ракетною зброєю”.

За словами канадського дипломата, прибуття патрульного катера Margaret Brooke було “рутинним”, і частиною “тривалої співпраці між нашими двома країнами”.

Він також додав, що це “не пов’язане з присутністю російських кораблів”.

Що передувало

Нагадаємо, 12 червня на Кубу прибули 3 військові кораблі і підводний човен РФ, який може нести ядерну зброю. Ці судна знаходяться в порту Гавани.

Наступного дня стало відомо, що швидкохідний підводний човен USS Helena прибув до затоки Гуантанамо на Кубі. В Штатах зазначили, що він прибув в рамках “звичайного візиту до порту, проходячи через географічну зону відповідальності Південного командування США”.

Джерело