Чи можуть нові штами COVID-19 загрожувати Україні
“Оскільки міграційні процеси тривають, ймовірність виявлення в Україні нового штаму COVID-19 досить висока. Лабораторія Центру помітно стежить за моніторингом зразків від пацієнтів із COVID-19 у разі їх виявлення. На сьогодні циркуляція нового штаму не підтверджена“, – повідомили представники ЦГЗ.
Також, в організації відзначили, що згідно з даними спільного бюлетеня ВООЗ та Європейського центру профілактики і контролю захворювань, станом на 23-й тиждень 2025 року (2-8 червня) активність вірусів SARS-CoV-2 зростає, але різниться в країнах європейського регіону.
Яка ситуація з COVID-19 влітку
ЦГЗ підкреслює, що епідемічний процес COVID-19 поступово набуває рис, властивих сезонним респіраторним інфекціям, наприклад, зростає частка дітей серед захворілих, формуються сезонні коливання осінньо-весняного характеру.
Як і в випадку з респіраторними інфекціями, віруси SARS-CoV-2 не зникають повністю влітку, але їх поширення найчастіше знижується в порівнянні з осінньо-зимовим періодом. Сплески захворюваності можуть відбуватися й улітку, особливо за появи нових варіантів вірусу або при низькому рівні імунізації населення.
“На сьогодні захворюваність на COVID-19 в Україні суттєво не впливає на загальну картину епідемічного процесу ГРВІ. Станом на 24-й тиждень 2025 року (09-15.06) частка випадків COVID-19 серед усіх зареєстрованих випадків ГРВІ становила 0,2%. Найбільш вразлива група – особи віком 30-64 роки”, – розповіли в Центрі.
Однак фахівці вказують, що на фоні зменшення кількості легких випадків коефіцієнт госпіталізації зростає.
“На 24-му тижні цей показник дорівнює 55,5%, що свідчить про звернення за медичною допомогою вже на стадії суттєвого погіршення стану здоров’я, що веде до зростання госпіталізацій в інфекційні лікарні та відділення інтенсивної терапії, а також вказує на збільшення тягаря хвороб”, – зазначили в ЦГЗ.
Ця ситуація підкреслює важливість проведення просвітницької роботи серед населення про необхідність профілактичної імунізації проти COVID-19 як важливого заходу індивідуального захисту, особливо для осіб із груп ризику.