Корисні новини, які ви могли пропустити з 8 по 14 січня

Корисні новини, які ви могли пропустити з 8 по 14 січня

Ми підготували для вас добірку статей за минулий тиждень з корисними порадами. Можливо, ви її пропустили?

Тема тижня

 • Як «Одеське життя» допомагає у вирішенні проблем громад: ділимося досвідом

Видання «Одеське життя» постійно інформує читачів про перебіг медичної реформи. Грант, наданий виданню Українською Асоціацією Медіа Бізнесу (УАМБ), дав поштовх до ґрунтовної розмови у двох громадах області — Ренійський та Балтській. Редакція не ставила завдання критикувати, а скоріше намагалася подивитися на реформу очима пацієнтів та виявити основні проблеми. А далі — спробувати знайти алгоритм їх вирішення.

Юридична порада

 • Як не втратити права на земельну ділянку: поради нотаріусів

Сертифікат на земельну ділянку дає право володіти нею до 1 січня 2025 року. Після цієї дати ділянка перейде до громади, якщо не виконати одну важливу процедуру. Як же власникам земельних ділянок не втратити право на землю?

 • Хто отримає грошову допомогу у разі смерті військовослужбовця

З квітня 2024 року українські військові зможуть самостійно обирати отримувача грошової допомоги у разі їхньої смерті. Що про це відомо та хто має право на грошову допомогу?

 • Які документи мають бути у рідних тих, хто пішов на фронт?

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець надав перелік документів та відомостей, які мають бути у сім’ї військовослужбовців. Якщо у вашій родині є воїни ЗСУ, то рекомендуємо звіритися зі списком — наявність цієї інформації допоможе у разі критичних ситуацій.

На пенсії

 • Які зміни чекають українських пенсіонерів у 2024 році

Попри складну економічну ситуацію, в Україні у 2024 році зростуть зарплати та соціальні виплати. 1 січня набув чинності Державний бюджет України на 2024 рік, який передбачає збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Відповідно, зростуть і пенсії. Скільки отримуватимуть українські пенсіонери в цьому році? Чи слід розраховувати на індексацію? Які зміни в отриманні соціальних виплат набули чинності з початком нового року?

Побутові лайфхаки

 • Чи можна спати поряд із телефоном на зарядці?

З появою в нашому житті смартфонів багато хто з нас придбав звичкою спати поряд з гаджетом, щоб у разі потреби він завжди був під рукою. А хтось ще й ставить телефон усю ніч на зарядку. Наскільки це безпечно? Розбираємося разом із спеціалістами компанії Apple.

 • Щоб не замерзнути: як одягатись у мороз

Якщо вірити прогнозам, то морозна погода у нас триватиме ще щонайменше тиждень. Тому незайвим буде нагадати, як одягатися правильно, щоб не замерзнути на вулиці.

Смачне меню

 • П’яний гусак: рецепт страви від дядька Васі з Рені

Якщо на одне із зимових свят ви вирішили приготувати гусака, спробуйте простий рецепт від дяді Васі. Рецепт до снаги будь-кому, бо не вимагає особливих умінь, але результат перевершує очікування — не залишається жодного шматочка!

Не знайшли тему, яка вас зацікавила? Пропонуйте у коментарях, про що хочете читати в наступній добірці!

Читайте також: 

 • Дайджест корисних новин за 01-07.01.: Де шукати підтримку в разі домашнього насильства, як не набрати зайву вагу за новорічні свята, як отримати нову професію, а також заробити на своєму хобі.
 • Дайджест корисних новин за 25-31.12.: Як приготувати олів’є і чи потрібне воно на цей Новий рік, як вибрати солодкі мандарини без кісточок, як безплатно відправляти посилки «Новою поштою».
 • Дайджест корисних новин за 18-24.12.: Відповіді Зеленського, кого мобілізують 2024 року, податки на нерухомість, як не попастися на нову шахрайську схему.
Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.