Чим особлива козуля європейська
Capreolus capreolus – представник родини оленевих і класу ссавців є важливим компонентом біорізноманіття НПП “Верховинський”.
“Вона надає перевагу лісам із галявинами, а також чагарниковим заростям біля водойм. Козуля часто виходить на субальпійські луки (полонини) для харчування. Ця тварина може жити як у невеликих групах, так і наодинці, залежно від умов і сезону”, – розповідають у нацпарку.
Забарвлення шерсті козулі змінюється з рудого влітку на сіре взимку. Так тварина адаптується до змін у природному середовищі. У самців виростають невеликі, прямі роги з трьома відростками на кінцях, а самки є безрогими.
Козуля європейська (фото: Facebook/Національний природний парк “Верховинський”)
Харчуються козулі переважно трав’янистими рослинами, а також листям дерев і чагарників, таких як осика, верба, горобина та береза. Взимку тваринам доводиться шукати притулок у лісових хащах і відпочивати у снігових ямах.
“Козулі проявляють виразну територіальність, особливо в період гону, що відбувається з серпня по вересень. В Національному природному парку “Верховинський” козуля як фоновий вид має підвищену увагу не тільки з боку науковців та спеціалістів природоохоронних науково-дослідних відділень, а й туристів, які приїжджають спостерігати за дикою природою”, – кажуть у нацпарку.
Працівники “Верховинського” наголошують на потребі збереження природних місць проживання й охорони популяції козуль.
Додамо, що козулі живуть в середньому 11-12 років, окремі самиці доживали до 16 років. Основні їх вороги – вовки та рисі. На молодих тварин також можуть нападати лисиці й лісові коти.