Китай США Тайвань – Китай відігнав американський корабель, у ВМС США заперечують

Китай США Тайвань – Китай відігнав американський корабель, у ВМС США заперечуютьКомандування Південного театру Народно-визвольної армії Китаю повідомило, що китайські військові уважно стежили та “відігнали” есмінець ВМС США Halsey, який увійшов до територіальних вод Парасельських островів у Південно-Китайському морі. За словами військових, дії США “серйозно посягають на суверенітет і безпеку Китаю”.

“Це ще один залізний доказ їхньої навігаційної гегемонії та мілітаризації Південно-Китайського моря”, – заявили вони, додавши, що їхні війська перебуватимуть у стані підвищеної готовності і захищатимуть національну безпеку.

У заяві ВМС США повідомили, що есмінець відстоював навігаційні права і свободи у Південно-Китайському морі поблизу Парасельських островів “відповідно до міжнародного права”.

USS Halsey покинув цей район після завершення операції і продовжив свій шлях у Південно-Китайському морі, йдеться у заяві.

Остання суперечка між Китаєм і США відбулася на тлі посилення напруженості в стратегічному Південно-Китайському морі, коли союзник США – Філіппіни – втягнуті в гостру дипломатичну суперечку з Пекіном через спірні води в регіоні.

Китай претендує на великі ділянки Південно-Китайського моря, зокрема на райони, на які претендують Філіппіни, В’єтнам, Індонезія, Малайзія та Бруней. У 2016 році Постійна палата третейського суду постановила, що претензії Пекіна не мають під собою жодних підстав згідно з міжнародним правом.

Загострення між США і Китаєм

За останні кілька років відносини між США і Китаєм загострилися. Це пов’язане, зокрема, через опосередковану підтримку Пекіном вторгнення Росії в Україну.

За даними агентства Bloomberg, під час нещодавнього візиту до Європи Лідер Китаю Сі Цзіньпін намагався розколоти континент і вбити клин між США та ЄС.

Крім того, президент США Джо Байден планує запровадити нові мита на окремі види товарів з Китаю.

Також Білий дім має намір обмежити Китаю доступ до окремих моделей штучного інтелекту.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело