Київська ГЕС під час атаки 26 серпня не постраждала, заявив Кравченко

Київська ГЕС під час атаки 26 серпня не постраждала, заявив Кравченко

За його словами, через ранкову атаку росіян було обмежено проїзд дамбою Київської ГЕС. Його відновлять орієнтовно о 16:00-17:00.

Він також розповів, що руйнування фіксуються в усіх 7 районах області. Наразі зафіксовано пошкодження енергетичних обʼєктів, понад 40 будинків, 5 автомобілів, складських приміщень, гаражів, парканів.

“Через проблеми з енергопостачанням ми оперативно відкрили понад 340 пунктів незламності, де люди можуть підзарядити свої телефони та гаджети”, – написав Кравченко.

Нагадаємо, першим про влучання в ГЕС повідомив керівник ЦПД РНБО Олександр Коваленко.

“Щодо греблі Київської ГЕС – загроз немає. Зруйнувати її ракетами неможливо. Порівнювати з Херсонщиною не варто – там був підрив зсередини”, – написав він.

Що відомо про Київську ГЕС

Київська ГЕС – одна з ключових гідроелектростанцій України, розташована на річці Дніпро в місті Вишгород, неподалік від Києва. Вона є частиною Дніпровського каскаду ГЕС і була побудована для вироблення електроенергії та регулювання водних ресурсів. Її будівництво почалося у 1960-х роках, а завершено в 1968 році.

ГЕС відіграє важливу роль у забезпеченні електроенергією Київського регіону і регулюванні водного режиму Дніпра. Київська ГЕС має потужність приблизно 400 МВт і допомагає стабілізувати рівень води в Київському водосховищі, яке використовується для енергетичних, рекреаційних та водопостачальних потреб.

Крім енергетичної функції, Київська ГЕС також відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки регіону, адже контролює рівень води в Дніпрі, що може запобігати повеням у Києві та навколишніх територіях.

Масований обстріл 26 серпня

Сьогодні вранці, 26 серпня, Російська Федерація в черговий раз завдала масової атаки по Україні. Росіяни задіяли бомбардувальники Ту-95МС, дрони, а також виводили ракетоносії в Чорне море.

Однією з цілей росіян була столиця України – Київ. На підступах до столиці було знищено майже 20 безпілотників, а також близько 15 ракет.

Про те, чим важлива Київська ГЕС для енергетики України – читайте у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело