«Насправді немає нічого дивного в цій ситуації. Минулого року подібні спроби робив (колишній канцлер Німеччини Олаф, – ред.) Шольц. Це був очевидний фальстарт і нічого доброго не принесло. Це не вплинуло на мирний процес або на початок переговорів. Адже Путін просто не сприймає Шольца», – підкреслив експерт.
Він також зазначив, що російський лідер традиційно ігнорує політиків з Європи.
«З західних лідерів він наразі визнає лише (президента США Дональда, – ред.) Трампа», – акцентував Фесенко.
Експерт вважає, що Макрон «відчув паузу» в мирному процесі і вирішив створити інформаційний привід, щоб продемонструвати себе не тільки як партнера України, а й як політика, готового до дипломатії.
Фесенко наголосив, що це не свідчить про «зраду» Києва або спроби домовитися з Кремлем за його спиною.
«Це спосіб показати і Трампу, і частині французького суспільства, що Макрон не є агресивним, а прихильником мирного процесу», – підкреслив він.
Політтехнолог звертає увагу, що для французького президента пріоритетом була тема Близького Сходу, де Європа все більше критикує жорсткі дії Ізраїлю та США. Таким чином, Макрон «зафіксував себе як послідовника дипломатичних зусиль».
Фесенко вважає, що ключове підсумок дзвінка – чергове підтвердження небажання Кремля йти на компроміс.
«Путін показав свою традиційну позицію – він не зацікавлений у домовленостях. Європейським лідерам потрібно діяти делікатно, але переконати Трампа в тому, що просте умовляння Путіна не дасть результату. Путін не готовий до припинення вогню, тому на нього слід тиснути», – зазначив він.
Фесенко додав, що доцільно продемонструвати готовність США ввести санкції проти Росії.
«Мова йде про законопроєкт Ліндсі Грема. Хоча б це потрібно продемонструвати», – зауважив він.
На думку експерта, Макрону важливо залишатися «активним гравцем» на європейській арені, здатним спілкуватися як з Трампом, так і з президентом України Володимиром Зеленським, а також з Путіним, оскільки його президентська каденція у Франції наближається до кінця, і політична кар’єра може продовжуватися на міжнародному рівні.
Фесенко підсумував, що дзвінок був «в кращому випадку зондажем» настроїв Москви.
«Макрон спробував – і тепер має аргумент: “Я закликав до припинення вогню, але Путін не готовий”. Тобто, потрібно посилювати тиск», – резюмував політтехнолог.