Прем”єр Італії Джорджія Мелоні запропонувала поширити на Україну дію 5-ї статті НАТО без членства країни в Альянсі. Цю ідею, як і інші, можна розглянути після укладання перемир’я між Україною та РФ.
“Ну, знову ж таки… Ми не можемо дозволити собі розкіш вистрілювати з води будь-яку ідею. Нам потрібно, щоб усі ці ідеї були на столі, а потім, коли буде укладена мирна угода, ми зможемо дуже чітко оцінити, яким є найкращий шлях вперед”, – сказав Рютте.
За словами Рютте, у НАТО немає власних червоних ліній у переговорах щодо припинення війни між Україною та Росією, тому що Альянс не є частиною цього процесу.
“Але, звичайно, загалом, ми хочемо, щоб Україна була гордою суверенною державою, яка рухається вперед. Це те, чого ми всі хочемо. Це має бути справедливий і тривалий мир. Путін ніколи не повинен спробувати зробити це знову”, – зазначив генсек НАТО.
Що запропонувала Мелоні
Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні запропонувала поширити на Україну дію 5-ї статті НАТО про колективну безпеку без членства країни в Альянсі.
Зазначимо, що принцип колективної оборони посідає центральне місце в основоположному договорі НАТО. Колективна оборона означає, що напад на одного з членів НАТО розглядатиметься як напад на всіх членів НАТО.
Принцип колективної оборони закріплений у статті 5 Північноатлантичного договору. Вперше і єдиний раз за свою історію НАТО застосувала статтю 5 після терористичних актів, скоєних 11 вересня 2001 року проти США.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.