В структурі відомства утворений Департамент політики закупівель, що відповідає за формування політики закупівель. Безпосередньо закупівлі передані окремим агенціям – “Державному оператору тилу” й “Агенції оборонних закупівель”.
Дмитро Кліменков наголосив, що Міноборони працює над тим, щоб наблизити взаємосумісність із Північноатлантичним альянсом в питаннях організації закупівель, бюджетного процесу, доброчесності та інституціях.
“Співпраця з країнами НАТО – це унікальна можливість залучити передовий військовий досвід та інтегрувати його в нашу власну оборонну систему. Ми прагнемо до вдосконалення стандартів та підвищення кваліфікації наших військовослужбовців, а також до зміцнення оборонної потужності країни”, – розповів заступник міністра оборони України.
Наближення України до стандартів НАТО
Наприкінці листопада 2023 року в Міноборони України та Збройних силах запровадили ще низку стандартів НАТО. Серед оновлених доктрин буде застосовуватися поняття “повітряні та космічні операції”.
19 січня у Парижі представники Міністерств оборони України та Франції підписали технічну угоду про взаємне прийняття державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення. Це дозволить зменшити фінансові витрати МОУ під час закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення.
У Верховній Раді найближчим часом створять комітет, де будуть обговорювати адаптацію українського законодавства до стандартів НАТО.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.