Мобілізація в Україні: чи буде відстрочка по догляду за родичем?

Мобілізація в Україні: чи буде відстрочка по догляду за родичем?


Хто підлягає перевірці

  1. Особи, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та (або) своїм батьком або матір’ю (батьком або матір’ю дружини (чоловіка) – за певних умов), які за висновком МСЕК або ЛКК потребують постійного догляду.
  2. Особи, у яких один із батьків є особою з інвалідністю І або ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними і відповідно до закону зобов’язані їх утримувати.
  3. Члени сім’ї другого ступеня спорідненості особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за ним (не більше одного і за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня спорідненості).

Ще на тему: На скільки збільшать штрафи за ухилення від мобілізації

У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступенів спорідненості норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня спорідненості особи з інвалідністю І або ІІ групи.

Як отримати відстрочку

  1. Військовозобов’язаним, які здійснюють догляд, слід звернутися до місцевого територіального центру комплектування (військкомату) із заявою.
  2. До заяви додається письмова заява особи, яка потребує догляду. У довільній формі зазначаються ідентифікаційний код і підтверджується відсутність інших осіб, які можуть здійснювати постійний догляд.
  3. ТЦК повинен перевірити перебування такого військовозобов’язаного на військовому обліку, сімейні зв’язки військовозобов’язаного та особи, яка потребує догляду, наявність інших зареєстрованих (задекларованих) осіб за адресою місця проживання за допомогою різних реєстрів.

Читайте також: Мобілізація в Україні: заберуть інвалідність та відправлять на фронт?

Сообщение Мобілізація в Україні: чи буде відстрочка по догляду за родичем? появились сначала на Одеське Життя.Джерело