Актуалізація даних після виплати штрафу – необхідність
Згідно з словами Черногоренко, відповідальність за актуалізацію даних залишається на громадянині в будь-якій ситуації, включаючи випадки виплати штрафу. Вона також підкреслила, що ця процедура не вимагає особистої присутності в територіальному центрі.
“Для тих, хто ще не встиг актуалізувати дані, існує зручний варіант – здійснити це через додаток “Резерв+” без відвідування ТЦК. Обов’язок залишається в силі навіть після виплати штрафу”, – акцентувала чиновниця.
Вона також нагадала: чоловіки, які не підтвердили свої облікові дані до 16 липня 2024 року, можуть сплатити штраф у “Резерв+” із 50% знижкою – без черг і паперової тяганини. Це допоможе закрити адміністративну справу та бути знятим з розшуку ТЦК.
Штрафи за недостатнє оновлення даних
Нагадаємо, що 18 травня 2024 року в Україні вступив в силу новий закон щодо мобілізації. Він зобов’язує всіх військовозобов’язаних, призовників та резервістів у віці від 18 до 60 років оновити свої військово-облікові дані. Це потрібно було здійснити до 16 липня 2024 року.
За недостатнє оновлення даних без поважних причин передбачені штрафи в розмірі від 17 000 грн до 25 500 грн.
Також варто зазначити, що у квітні цього року президент України підписав закон, що передбачає 50% знижку при добровільній сплаті штрафу від ТЦК, а також скасування адміністративного провадження для тих, хто самостійно зголоситься на службу. Закон набрав чинності 17 квітня 2025 року.
Додатково, торік понад 6 мільйонів осіб не підтвердили свої облікові дані.