Пишний повідомив, що основний сценарій макропрогнозу НБУ передбачає отримання 35 мільярдів доларів міжнародної фінансової підтримки у 2026 році та 30 мільярдів доларів у 2027 році.
Натомість на наступний рік визначені джерела лише для 22 мільярдів доларів. Щодо решти коштів у даний час тривають перемовини.
Частиною цих переговорів є наша співпраця з МВФ. Ми працюємо над тим, щоб розробити концепцію та підхід до нової, оновленої програми розширеного фінансування, зазначив він.
Голова НБУ зазначив, що нова програма “враховуватиме нові реалії, пов’язані з безпековими ризиками, динамікою відновлення, макроекономічною ситуацією та геополітичною ситуацією”.
За прогнозами НБУ, у 2025 році очікується надходження приблизно 54 мільярди доларів зовнішньої фінансової допомоги, з яких Україна вже отримала близько 24 мільярдів доларів. З решти 30 мільярдів доларів найбільші надходження очікуються в рамках програм ERA Loans (18 мільярдів доларів до кінця року) та Ukraine Facility (8 мільярдів доларів).
Програма з МВФ
Програма МВФ для України на 2023-2027 роки передбачає виділення 15,6 мільярда доларів від фонду та близько 150 мільярдів доларів від партнерів.
Новий прем’єр-міністр Юлія Свириденко наголосила на необхідності нової програми. “Якщо базовий сценарій включатиме відомість, що війна триватиме наступного року, то ймовірно, що ми отримаємо нову програму МВФ”, – зазначила Свириденко.
МВФ у червні оновив основу сценарію, згідно з яким війна Росії проти України завершиться наприкінці 2025 року.
Міністерство фінансів України вже розглядає можливість закласти в проект бюджету сценарій продовження війни та збільшених витрат.
Актуальні та важливі новини про війну Росії проти України можна знайти на каналі РБК-Україна в Telegram.