На Одещині пройшла масштабна екологічна акція – зариблення Дунаю

На Одещині пройшла масштабна екологічна акція – зариблення Дунаю
Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook Всесвітній фонд природи «WWF-Україна», до Дунаю вселено понад 30 тис. мальків осетрових, занесених до Червоної книги.

Акцію приурочили до Міжнародного дня біорізноманіття, який відзначається 22 травня.

«Осетри – одні з найдавніших мешканців річок, і майже всі їхні види в Європі перебувають на межі зникнення.

Із 26 видів, що існують у світі, в наших водах історично мешкали шість: білуга звичайна, севрюга звичайна, стерлядь прісноводна, осетр російський, осетр атлантичний і осетр шип. Усі вони занесені до Червоної книги України. Два останні офіційно визнані зниклими на території України.

Зариблення допомагає відновлювати їхні природні популяції, зокрема ті види, які вже майже зникли в дикій природі», – пояснюють в організації.

Усього у води Дунаю випустили 18 тисяч молодих особин стерляді та 13,9 тисячі молодих особин російського осетра, з них 1,9 тисячі – за підтримки «WWF-Україна».

Зариблення Дунаю на ОдещиніЗариблення Дунаю на Одещині

У Дунай випустили понад 30 тисяч мальків стерляді та російського осетраУ Дунай випустили понад 30 тисяч мальків стерляді та російського осетра

Ініціатором заходу виступила Одеська ОВА у співпраці з Одеським рибоохоронним патрулем, Всесвітнім фондом природи «WWF-Україна», Дунайським біосферним заповідником та ТОВ «Одеський осетринницький комплекс» – переможцем тендера, оголошеного ОВА.

Раніше в Подільському районі Одеської області провели масштабне зариблення Заплазького водосховища, випустивши понад 140 тисяч мальків коропа і товстолобика.

Також «Одеське життя» розповідало, як на Одещині рибалки-ентузіасти взяли на себе відповідальність за порятунок річки Кодими. Вони організували збір коштів на закупівлю мальків промислових видів риб і створили громадську організацію для захисту водойми від браконьєрів.

Фото та відео WWF-Україна



Джерело