На Одещині шахрай виманював гроші у сімей зниклих захисників України

На Одещині шахрай виманював гроші у сімей зниклих захисників України
Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Про це повідомили в пресслужбі обласного управління поліції.

Як з’ясували співробітники Болградського районного відділу поліції, 24-річний молодик (до речі, раніше судимий за крадіжку) знаходив у відкритих джерелах оголошення про розшук зниклих безвісти українських військовослужбовців і надсилав їхнім родичам фальшиві повідомлення. Він переконував людей, що їхні рідні в полоні, і що за грошову винагороду може організувати телефонну розмову з ними. За свої «послуги» просив 5 тисяч гривень.

Довірливі громадяни переказували кошти на банківську картку незнайомця, після чого той вигадував різні причини, чому зв’язок наразі неможливий, і блокував абонентів.

Читайте також: Одеська область: у жінки виманили виплату за загиблого сина

Поліцейські встановили, що жертвами шахрая стали шестеро осіб. Загальна сума завданих ним збитків склала 30 тис. грн.

Під час санкціонованого обшуку в будинку чоловіка правоохоронці вилучили низку речових доказів, які підтверджують його незаконні дії.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили молодику про підозру у шахрайстві, зокрема скоєному повторно. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Слідство триває.

Поліцейські звертаються до громадян, які, можливо, стали жертвами цього шахрайського злочину, з проханням повідомити про це до Болградського районного відділу поліції за номером 097-123-96-38 або на спецлінію 102.

Також правоохоронці закликають усіх бути обачними і не надсилати нікому гроші, а звертатися в подібних випадках у поліцію.

По темі: Обіцяв прибутки, зібрав мільйони: в Одесі затримали засновника фінансової піраміди

«Зауважимо, що в поліції Одещини працює спеціалізований центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Він зосереджений на комунікації з родинами, які втратили зв’язок зі своїми близькими, що перебували в зоні проведення бойових дій, зборі детальної інформації про розшукуваних, відборі біологічних зразків та інших слідчих заходів, аби підвищити результативність розслідування проваджень, які слідчі розпочинають за кожним фактом зникнення, викрадення або взяття у полон захисників України. Окрім комунікації із родичами зниклих безвісти, поліцейські також співпрацюють із колегами з інших областей України, в тому числі тими, які працюють на прифронтових територіях. Довіряйте лише офіційним джерелам інформації», – зазначили в поліції.

Раніше «Одеське життя» розповідало, як не потрапити на ШІ-обман у соцмережах.



Джерело