На Одещині знайшли римські монети і поховання черняхівської культури

На Одещині знайшли римські монети і поховання черняхівської культури

Основні факти:

Експедиція тривала практично місяць – з 5 до 27 червня. Дослідження були проведені в районі Кам’яної гори, де функціонувала прикордонна фортеця Римської імперії. В університеті підкреслили, що ця височина контролювала найвужчий відрізок Дунаю, де з давніх часів існувала переправа, що стала стратегічним пунктом регіону.

Серед знахідок археологи виявили монети імператорів Антоніна Пія та Констанція II, римські фібули (застібки) військового типу, червонолаковий керамічний світильник, а також уламок кам’яної булави пізнього бронзового віку. Про це повідомили в педагогічному університеті імені Ушинського.

Крім того, було виявлено два поховання – одне з яких, імовірно, належить черняхівській культурі.

розкопки на Кам'яній горі

Науковці пояснюють, що дослідження Кам’яної гори почалося ще в 1960-х роках. Тут були знайдені залишки римської фортеці, яка входила до системи прикордонної оборони Римської імперії.

На сьогодні археологи знаходять тут залишки стародавніх будівель і багато артефактів: римські печі, ями, предмети побуту, прикраси, монети, кераміку – свідчення активних торговельних і культурних взаємозв’язків місцевого населення з містами Середземномор’я та степовими районами Північного Причорномор’я.