Наступ на Суми 2024 – в ISW розповіли про хитру стратегію росіян

Наступ на Суми 2024 – в ISW розповіли про хитру стратегію росіянУ звіті посилаються на інформацію заступника командира однієї з бригад ЗСУ, що діє на півночі Харківської області. За його словами, на Сумському напрямку росіяни накопичують війська, зокрема за участю кадирівців. Однак обмежена кількість особового складу дозволяє припустити, що метою Росії є відтягнення і закріплення українських сил у цьому районі міжнародного кордону.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російське угруповання в Курській області налічує 9 – 10 тисяч осіб.

За даними експерта, це угруповання складається з:

  • трьох недоукомплектованих мотострілецьких полків, у кожному з яких не вистачає одного-двох батальйонів;
  • восьми мотострілецьких, танкових і піхотних батальйонів;
  • одного батальйону повітряно-десантних військ (ПДВ), перекинутих з різних частин, з’єднань і військових округів;
  • щонайменше двох штурмових загонів в ешелоні посиленої роти або недоукомплектованого батальйону.

На початку травня Машовець повідомляв, що до складу російського угруповання в Курській області входить невстановлений батальйон повітряно-десантних військ. Один із російських військових блогерів зазначив, що в Курській області перебуває російський 3-й батальйон ПДВ 104-го полку ПДВ (76-ї дивізії ПДВ).

“Навіть обмежена активність Росії на інших ділянках міжнародного кордону нижче мінімуму для наступальних операцій, може призвести до відтягування підрозділів Сил оборони України з інших ділянок фронту. У разі загрози вторгнення РФ до інших прикордонних зон, що виходять за межі північної частини Харківської області, війська агресора зможуть привернути увагу та зафіксувати ЗСУ в цій зоні”, – йдеться у звіті ISW.

Загроза наступу РФ у Сумській області

За останні кілька місяців росіяни дедалі частіше обстрілюють прикордонні населені пункти Сумської області з мінометів, а також керованими авіабомбами (КАБами).

Керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов не виключив, що після наступу на Харківському напрямку, агресор реалізує потужний удар у напрямку Сум.

Загарбники планують у Сумській області операцію, схожу до тієї, яка наразі проводиться у Харківській області.

Жителям рекомендують евакуюватися з 10-кілометрової зони біля російсько-українського кордону.

Експерти не виключають, що росіяни планували діяти одночасно в Харківській та Сумській областях.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело