Технології прання постійно удосконалюються, роблячи процес максимально ефективним. І черговим новаторством, яке підхопили майже всі виробники, стала обробка речей паром. Ідея прання паром не нова, і вона вже давно використовується в промислових пральних установках. Але спосіб, що використовується в побутових пралках, хоча і не є повноцінним паровим пранням, але істотно впливає на якість прання речей. У цій невеликій публікації, написаній за сприяння фахівців з www.delta-service.od.ua, буде розглянуто основні переваги та недоліки «парової» технології, а також специфіку її використання.
Особливості функції пари в пральних машинах
Як стверджують маркетологи виробників пралок-автоматів з парою, такі машинки є економною та ефективною хімчисткою вдома. І хоча це не зовсім так, ця функція є незамінною для чищення ряду категорій речей, які вимагають особливих умов догляду. Завдяки обробці речей паром, можна за один цикл позбавиться не тільки різних забруднень, але й неприємних запахів, без шкоди для самої тканини. Пара не дає речам затвердіти та запобігає заламам. Крім цього використовуючи функцію обробки парою можна:
- усувати найстійкіші та застарілі плями чи забруднення без використання агресивних хімічних складів за рахунок їхнього розм’якшення;
- дезінфікувати білизну, вбиваючи більшість патогенних мікроорганізмів та практично всі алергени;
- більш ефективно розчиняти миючі компоненти;
- надати речам ефекту свіжості (наприклад тим, які довго зберігаються в шафі або гардеробній кімнаті);
- полегшити процес прасування.
Однак “парове прання” підходить не для всіх типів тканин, особливо для тих, які повинні пратись за високої температури.
Технології отримання пари в пральних машинах
Найчастіше для генерації пари використовують дві технології: Steam та Full Steam. Найчастіше використовується перша з них, як дешевша та безпечніша. Проте більш ефективною вважається Full Steam.
Температура в пралках, які отримують пару за технологією Steam, становить всього 75°. Для пароутворення використовується той самий нагрівальний елемент, що й для нагрівання води в баку. Після закінчення етапу основного прання, робоча рідина з бака повністю зливається і після цього набирається трохи води (до рівня ТЕНу) та здійснюється її нагрівання. Поверхневий шар води нагрівається та утворюється пара, яка підійматися нагору і потрапляє в барабан до речей. Парообробка зазвичай триває близько 20 хвилин, після чого вода зливається і цикл прання переходить на етап полоскання.
Для отримання пари в технології Full Steam передбачено окремий парогенератор, в якому вода підігрівається до 100 °, і звідти пара подається через спеціальні отвори в барабан. Ця технологія більш ефективно бореться з мікроорганізмами і дає змогу мийним засобам глибше проникати у волокна тканини.
Залежно від закладених у пам’ять пралки алгоритмів та способу отримання, пара може використовуватись на наступних етапах:
- під час попереднього прання;
- на етапі основного прання;
- на завершальній стадії прання для ліквідації складок на речах, а також для кращого розчинення та виведення в каналізацію залишків миючих засобів.
У деяких моделях передбачена окрема програма, яка обробляє речі лише за допомогою пари. У таких випадках вдається за короткий час і без застосування хімії усунути запахи, вбити бактерії або очистити речі, традиційне прання яких не рекомендується.
Основні переваги та недоліки прання з функцією обробки речей паром
Незважаючи на те, що плюси пралок з функцією парообробки не такі величезні, як їх подають виробники, вони однаково присутні. Насамперед це:
- Більш економне споживання мийних засобів засобів та електрики (звичайно, не в тому обсязі, як обіцяє виробник).
- Можливість випрати сильні забруднення без використання циклів із попереднім замочуванням.
- Більш швидке висихання одягу, що піддається обробці парою.
- Після прання одяг не деформується, а кольори залишаються яскравими.
- Після обробки паром зникають навіть стійкі запахи (від тютюнового диму та ін.).
- Можливість очищення суперделікатних тканин із шовку чи вовни.
Однак, перш ніж купувати пралку з функцією пари, потрібно звернути увагу на ряд недоліків. Це більш висока ціна та обмежений модельний ряд, а також поява накипу на нагрівальному елементі парогенератора. Щоб запобігти поломці, обов’язково потрібно встановлювати фільтри, що пом’якшують воду.
Як скористатися функцією пари
Всупереч тому, що в деяких пральних машинках є окрема програма для освіження білизни паром, у більшості моделей обробка паром включена в алгоритм стандартних програм. Тому, щоб скористатися цією можливістю, достатньо завантажити відсортовану на кшталт тканини білизну, додати мийний засіб у відповідний відсік лотка і запустити потрібний режим.