Нерухомість в Україні: що з цінами та де краще купувати

Нерухомість в Україні: що з цінами та де краще купувати

На вартість нерухомості впливає одразу декілька чинників. Саме тому під час купівлі або продажу житла варто враховувати наступне:

Місце розташування нерухомості

Це один з найважливіших чинників, який накладає свою печатку на формування ціни. Саме тому вартість квартир в межах одного міста може сильно відрізнятися: нерухомість вартує дорожче, якщо знаходиться, наприклад, в центрі міста або в престижному районі з гарною інфраструктурою та транспортною розв’язкою.

Наприклад, в Одесі найдорожчі квартири в Приморському районі, а найдешевші — в Пересипському, де за один омріяний квадратний метр відповідно треба заплатити 1200 та 760 доларів. В спальному районі купити квартиру в Одесі можна і за більш демократичною ціною, ніж в Приморському. Так, в Київському районі міста один квадратний метр коштую приблизно 1000 доларів.

До прикладу, в Івано-Франківську ціни на нерухомість в залежності від району стартують від 500 доларів за квадратний метр і найбільша ціна складає майже 1000 доларів. Якщо взяти до порівняння Львів, то за цінами на нерухомість, місто перевищує майже усі міста України. У місті Лева найдешевші ціни у Залізничному районі, вартість одного квадратного метра становить 1230 доларів, а найдорожча нерухомість у Галицькому районі, де за один квадрат правлять трохи більш як 1700 доларів.

Стан нерухомості та тип житла

Коли йдеться про стан нерухомості, мається на увазі: новобудова чи вторинне житло. Попри те, що первинний ринок житла в Україні завмер, ціна на таку пропозицію тримається. Що стосується вторинки, то все залежить від того, як швидко господарі хочуть продати свою нерухомість. Попит має вторинне житло, на яке господарі дають гарну знижку або яке продається із позначкою як швидкий продаж. У такій ніші можна навіть купити житло з усіма меблями та побутовою технікою.

Також звичайно впливає на ціну і кількість кімнат: чим вона більша, тим більша вартість нерухомості. Так, за статистикою на вторинному ринку Івано-Франківська 2-кімнатна квартира вартує 46 600 доларів, а 3-кімнатна — 60 000, в Одесі відповідно 57 000 та 80 000 доларів, у Львові — 87 000 та 108 700 доларів, а в Ужгороді — 75 000 та 85 000 доларів відповідно.

Попит та пропозиція

Ринок також диктує свої умови. На ціну дуже сильно впливає попит. Як розповіли експерти з Rieltor, останнім часом популярність має нерухомість у західних областях України: Львів, Івано-Франківськ, Ужгород. Зрозуміло, що і ціни у цих регіонах поповзли вгору.

Стабільними ціни на нерухомість залишаються в Одесі. І майже зовсім не має попит нерухомість у таких містах як Харків, Суми, Миколаїв, Херсон. Що стосується пропозицій, то на сьогодні велику кількість складає саме вторинка, тому є вірогідність, що найближчим часом ціни на цей вид нерухомості зростати не будуть.

сім'я


*на правах реклами

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.